Eksperts: neatbalstot Administratīvi teritoriālo reformu, ZZS mobilizējusi savu vēlētāju bāzi
Neatbalstot Administratīvi teritoriālo reformu, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir mobilizējusi savu vēlētāju bāzi, šādu viedokli pauda sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.
Jūnijā populārākas partijas statusu saglabāja opozīcijā esošā "Saskaņa", pēdējā gada laikā lielāko vēlētāju atbalstu uzrādījusi ZZS, bet premjera partijai "Jaunā Vienotība" reitings ir zemākais šogad, liecina pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma SKDS veiktās aptaujas dati.
Komentējot aptaujas rezultātus, Rajevskis norādīja, ka ZZS ir pietiekami aktīvi darbojusies opozīcijā un nav atbalstījusi Administratīvi teritoriālo reformu. Tas partijai devis labu platformu, lai iegūtu plus punktus no saviem vēlētājiem.
Politologs uzsvēra, ka ZZS vēlētāju vidū ir tie balstiesīgie iedzīvotāji, kas dzīvo ārpus Rīgas. Starp šiem vēlētājiem diskusija par reformu bija ja ne gluži negatīva, tad tā tiek gaidīta ar zināmu piesardzību.
"ZZS cenšas ar savu aktīvo politisko rosību un Administratīvi teritoriālās reformas neatbalstīšanu parādīt sevi. Tas, savukārt, ir mobilizējis partijas vēlētāju bāzi un rezultāts atspoguļojas aptaujā," skaidroja Rajevskis.
Komentējot "Jaunās Vienotības" zemo reitingu, politologs norādīja, ka šis nav pirmais gadījums, ka Ministru prezidenta reitingi ir atrauti no partijas reitingiem. "To, ka Kariņš veiksmīgi darbojas, vēl pagaidām neasociē ar "Jauno Vienotību", jo pagaidām nav noticis nekas tāds, kas apvienotu abus tēlus vienā - Kariņš = "Vienotība"," izteicās politologs.
Kariņu asociē ar daudzām valdības rīcībām un politikām, norādīja Rajevskis. "Vienotība" uz sevi kā vadošo partiju, kas visilgāk bijusi pie varas, nes arī atbildību par to, kas notiek. Norit skaļas debates, kā tērēt naudu un kā pareizāk ieguldīt "pēc Covid-19" laikā, lai ekonomika atveseļošanos. Turklāt šīs debates nav viennozīmīgas - bieži tās ir kritiskas un nav pārsteigums, ka "Vienotība" daļu kritikas paņem uz sevi.
Jautāts, kas varētu "Jaunajai Vienotībai" palīdzēt uzlabot savu reitingu, politologs sacīja, ka kampaņa un jaunu seju piesaistīšana partijai, jo pagaidām "Jauno Vienotību" veido iepriekšējie līderi un politiķi.