Rīgas lidostā nepārbauda ieceļotājus no Ķīnas
Kamēr citur pasaulē valda satraukums par koronavīrusa izplatību, un lidostās tiek veikta ārkārtas ceļotāju no Ķīnas veselības pārbaude, ar speciālām mērierīcēm mērot, vai viņiem nav paaugstināta temperatūra, pie mums valda nosacīts miers. Starptautiskajā lidostā "Rīga" netiek mērīta ne no Āzijas ieceļojošo pasažieru temperatūra, ne kā īpaši kontrolētas kravas.
Ne tikai Ķīnā, bet arī citās valstīs tiek veikta aviopasažieru veselības kontrole, kā, piemēram, Francijā un Krievijā. Jauns.lv interesējās, vai arī Rīgas lidostā noteiktas kādas pastiprinātas veselības un drošības pārbaudes.
Lidostas „Rīga” Komunikācijas vienības vadītāja Laura Karnīte Jauns.lv teica: „Vadoties no atbildīgo institūciju - Pasaules Veselības organizācijas kontaktpunkta Latvijā un Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) - norādījumiem, šobrīd lidostā “Rīga” nav ieviesti ceļošanas ierobežojumi vai papildus pārbaudes pasažieriem un kravām saistībā ar koronavīrusa (2019-nCoV) izraisīto slimības uzliesmojumu Ķīnā.
Lidosta strādā ciešā kontaktā ar SPKC, sekojot līdzi jaunākajai informācijai. Ja tiks saņemti norādījumi, lidosta ir gatava nekavējoties rīkoties. Lidosta aicina ceļotājus iepazīties ar SPKC norādījumiem, kā pasargāties no saslimšanas. Plašāka informācija atrodama tīmekļa vietnē: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/758.
Jāpiebilst, ka lidostai “Rīga” nav tiešo pasažieru reisu no Ķīnas”.
SPKC aicina ceļotājus no Ķīnas, kuriem ceļojuma laikā vai pēc atgriešanās ir parādījušies minētās infekcijas simptomi (drudzis, apgrūtināta elpošana) vērsties pie ārsta un informēt viņus par savu ceļojumu un kontaktpersonām.
SPKC skaidro: „Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi”.
Lai izvairītos no inficēšanās, tiek ieteikts:
- izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem, kuri slimo ar akūtām elpceļu infekcijām;
- bieži mazgāt rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi;
- izvairīties no neaizsargāta kontakta ar lauksaimniecības vai ar savvaļas dzīvniekiem;
- izvairīties no tirgus apmeklējumiem, kur pārdod dzīvus dzīvniekus vai apstrādā dzīvnieku liemeņus;
- cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem vajadzētu ievērot distanci no citiem, klepojot un šķaudot izmantot vienreiz lietojamās salvetes un mazgāt rokas;
- ja ceļojuma laikā vai 14 dienas pēc tā parādās simptomi, kas norāda uz elpošanas ceļu slimībām (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, apgrūtināta elpošana), nepieciešams vērsties pēc medicīniskās palīdzības un informēt ārstu par ceļojumu.
Ķīnā slēdz koronovīrusa krīzes centrā esošo Uhaņu
Ķīna ir paziņojusi, ka no ceturtdienas apturēs aviosatiksmi un vilcienu kustību no Hubejas provinces galvaspilsētas Uhaņas, kura ir jaunā koronavīrusa ...