Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Izpušķota Ziemassvētku egle – Melngalvju nama dāvana rīdziniekiem un pilsētas viesiem

Runā Rīga
2019. gada 4. decembrī 18:35 2019. gada 4. decembrī 18:35
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Melngalvju brālības 1510. gadā Rīgas pilsētas centrālajā tirgus laukumā, tagadējā Rātslaukumā izpušķotā Ziemassvētku eglīte ir zināma kā pirmā rotātā svētku egle pasaulē. Melngalvju namā šo tradīciju aizvien tur godā un ik gadu kā svētku dāvana izpušķotā egle iepriecina rīdziniekus un nama viesus.

Melngalvji, kas bija neprecēti tirgotāji un kuģu kapteiņi, mīlēja saviesīgus pasākumus un svinības. Vēstures liecības rāda, ka tuvojoties 1510. gada ziemas saulgriežiem, melngalvji vēlējās iepriecināt rīdziniekus ar milzīgas egles dedzināšanas rituālu Daugavas krastā. Taču pirms šī pasākuma tuvākās apkārtnes bērni, spēlējoties paspēja egles zarus izrotāt ar riekstiem, āboliem, kaltētām puķēm, krāsainiem vilnas diegiem.

Šo neierasti skaisto skatu ieraugot, melngalvji pārdomāja par egles dedzināšanu un nolēma to uzstādīt pilsētas centrālajā tirgus laukumā jeb Rātslaukumā. Rotājumi tika papildināti ar krāsainām lentēm un pašu gatavotiem ornamentiem, kas sarmas apklāti mirguļoja un priecēja ar savu krāšņumu līdz pat Ziemassvētkiem.

Turpinot šīs tradīcijas, līdz Pirmajai adventei Melngalvju nama un SIA “Rīgas nami” darbinieki ik gadu pušķo svētku egli ēkas 1. stāva foajē. Ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis ir aicināts ienākt namā, pasildīties, priecāties par skaistumu, nofotografēties un nosūtīt bildi draugiem un radiem uz otru pasaules malu, lai parādītu, ka Melngalvju brālības senās tradīcijas Rīgā aizvien ir dzīvas!

Citi šobrīd lasa

"Es nevaru būt balts, un tas nav iespējams," - grupas "Tranzīts" līderim Ralfam Rubenim - 50!
Latvijā reģistrēti desmit jauni Covid-19 slimnieki; visu saslimšanu cēloņi ir noskaidroti
Palīdzēsim Madarai Repšei dzīvot - šeit var uzzināt, kā
Pievienot komentāru

Хакера из России обвинили в краже «постыдных» фото Меган и Гарри

8-летняя внучка Пугачевой дебютировала в качестве певицы