Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rundāles pils. (Foto: LETA)

Rundāles pili nākamā gada septembrī varētu pieteikt UNESCO mantojumam 11

Kultūra
21. jūlijā 18:40 2019. gada 21. jūlijā 18:40
Jauns.lv / LETA
Rundāles pils iekļaušanu UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā un Pasaules mantojuma sarakstā varētu rosināt nākamā gada septembrī, apliecināja pils muzeja komunikācijas speciāliste Ilze Kusiņa.

Kusiņa pauda, ka ideja un jaunās muzeja direktores Lauras Lūses izteiktais ierosinājums izvirzīt Rundāles pils muzeju UNESCO sarakstiem nav aizmirsta un atmesta.

"Pašlaik esam izpētes stadijā un strādājam pie tā, lai atrastu pietiekami spēcīgus un drošus pamatojumus, kas ļautu šai iecerei virzīties tālāk. Katru gadu pieteikuma iesniegšanas termiņš uz UNESCO Pasaules mantojuma statusu ir septembris. Tā kā vēlamies sagatavot spēcīgu un argumentētu pamatojumu, kuru iesniegt uz abiem iepriekš minētajiem statusiem, to iesniegšana visdrīzāk varētu notikt nākamā gada septembrī," komentēja Kusiņa.

Pēc stāšanās amatā Lūse atzina, ka iekļaut Rundāles pili gan UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā, gan Pasaules mantojuma sarakstā būs grūts uzdevums, jo Eiropā UNESCO mantojuma sarakstā ir ļoti daudz objektu, un jaunu objektu uzņemšana ir īpaši apgrūtināta. Komisija vairāk skatās uz papildinājumiem no pārējās pasaules, mazāk - Eiropas, pārliecināta Lūse.

Iespējams, Rundāles pilij vienai pašai neizdosies iekļūt sarakstā, būs jāmeklē sadarbības partneri citās valstīs, kuru īpašumā arī ir Frančesko Rastrelli arhitektoniskais mantojums, pieļāva Lūse.

Citi šobrīd lasa

Ināra Slucka: par mežabrāļiem, teātri un katlu, kurā vārāmies šodien
FOTO: Torņakalna baznīcā cilvēki atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 3
Nākamgad ģimenes ārsta apmeklējums varētu kļūt dārgāks 3
Skatīt visus komentārus

Анна Седокова проверила любовь Яниса Тиммы особым поцелуем