Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Iekšlietu sistēmā dienošo amatpersonu algu palielināšanai nepieciešami 82 miljoni eiro 37

Politika
14. jūlijā 16:22 2019. gada 14. jūlijā 16:22
Jauns.lv / LETA
Tuvākajos gados iekšlietu sistēmā dienošo amatpersonu atalgojuma palielināšanai papildu nepieciešams 82,1 miljons eiro, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

IeM skaidro, ka šogad janvārī stājās spēkā grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, saskaņā ar kuriem rajona prokurora mēnešalga ir noteikta 2639 eiro apmērā. Ņemot vērā minēto, nepieciešams nodrošināt iespēju izmeklētājam mēnešalgas apmēru noteikt atbilstoši prokurora algai.

Viens no būtiskākajiem iekšlietu nozares resursiem ir izglītots, motivēts, profesionāls personālsastāvs, kuru nepieciešams pastāvīgi atjaunināt. Atbilstoši Valsts aizsardzības koncepcijai valstij ir jāuzlabo karavīru un iekšlietu iestāžu amatpersonu sasaiste ar personāla karjeras un profesionālās izaugsmes kritērijiem, kā arī novērst krasi atšķirīgās motivācijas sistēmas aizsardzības un iekšlietu dienestos, norāda IeM.

Ņemot vērā minēto, paredzēts palielināt kadeta mēnešalgu no 455 eiro uz 588 eiro mēnesī, kas atbilst zemākajai dienesta pienākumus pildošas amatpersonas mēnešalgai, tādējādi palielinot arī pabalstu izmaksai nepieciešamo finansējumu.

Lai nodrošinātu kadetu mēnešalgas palielināšanu jau ar 2019.gada rudens uzņemšanu, ir paredzēts, ka noteikumu projekta regulējums attiecībā uz kadetu mēnešalgas noteikšanu jaunā apmērā stājas spēkā no 2019.gada 1.septembra.

Tāpat IeM norāda, ka iekšlietu nozarē ir liels īpatsvars amatu, kas pakļauti korupcijas riskam. Tāpēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir rekomendējis, ka zems un korupcijas risku paaugstinošs atalgojums ir summa, kas pēc nodokļu nomaksas ir vismaz Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) noteiktais iztikas minimums, uzskatot, ka amatpersonai jāspēj uzturēt sevi un 1,5 apgādājamos.

Saskaņā ar CSP datiem 2016.gadā izdevumi uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī sasniedza 332 eiro. Līdz ar to, pieņemot, ka amatpersonai, kura ieņem amatu, kas pakļauts korupcijas riskam, jānodrošina sevi un 1,5 apgādājamais, mēneša vidējiem ienākumiem pēc nodokļu nomaksas būtu jāsasniedz 832 eiro.

Tāpēc pēc ministrijas aprēķiniem atalgojuma palielināšanai 2019.gadā nepieciešami 293 112 eiro, 2020.gadā - 26 902 184 eiro, 2021.gadā - 27 401 677 eiro, 2022.gadā - 27 811 150 eiro.

Lai nodrošinātu kadetu atlīdzības palielināšanu sākot ar 2019.gada 1.septembri IeM rosina, ka šogad izdevumus Valsts policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests segs no saviem budžetiem.

IeM rosina valdībai akceptēt, ka jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu kadeta algas palielināšanai, kā arī iztikas minimuma nodrošināšanai un izmeklētāju algas palielināšanai 2020.gadā un nākamajos gados vērtēs valsts budžeta sagatavošanas un izskatīšanas procesā.

Patlaban IeM sagatavotie grozījumi izsludināti valsts sekretāru sanāksmē, taču vēlāk tie būs jāskata valdībā.

Iekšlietu sistēmā strādā policisti, ugunsdzēsēji, robežsargi un Iekšējās drošības biroja amatpersonas.

Citi šobrīd lasa

FOTO: par Kristapa miljoniem pie jūras top "Porziņģciems" - vislabākie meistari būvē pilnā sparā 23
"Ne velti ir teiciens par kurpnieku bez kurpēm" - Aina Poiša 62 gadu vecumā piedzīvo laulības krīzi
Pasaules garšu atklājējs Kaspars Virsnītis: "Ēdiens satuvina cilvēkus"
Skatīt visus komentārus

"На кассе поняла - мой счет заблокирован": жительница Латвии в шоке от взыскания алиментов

В Юрмале после концерта жестоко избили женщину, а потом и заступившегося за нее мужчину 4