Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Finanšu ministra padomnieks Čerņeckis: VID uz ceļiem nestāvēs un reidus neveiks 11

Sabiedrība
12. jūnijā 16:22 2019. gada 12. jūnijā 16:22
RīgaTV 24
Ieņēmumu dienests nestāvēs uz ceļiem un neveiks nekādus reidus ar mērķi stādināt mašīnas un skaitīt naudu. Šo neizpratni ir izraisījusi ne visai veiksmīga priekšlikuma pasniegšana – skaidras naudas deklarēšanas prasību uz robežām ar mērķi mazināt noziedzīgu skaidrās naudas apriti, RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs” skaidroja Finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis.

“Es ļoti ceru, ka tuvākajā laikā Valsts ieņēmumu dienests vairāk skaidros šo normu, jo, ja Saeimā šīs nedēļas laikā pēdējā lasījumā pieņem grozījumus vairākos likumos, tad ar 1. jūliju norma par 10 000 skaidras naudas deklarēšanu, vai nepatiesu deklarēšanu stāsies spēkā,” sacīja Čerņeckis.

Finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Finanšu ministra padomnieks uzsver – ja šī norma tiks piemērota tam mērķim, kam tā paredzēta, tā ir visnotaļ atbalstāma un, tai stājoties spēkā, Latvija nevirzās absolūtas kontroles valsts virzienā, bet precizē pastāvošo likumdošanu.

“Arī pašreiz nodokļu un muitas policija ir uzsākusi jaunu praksi, ka pie esošā krimināllikuma, vienojoties ar prokuratūru, ir iespējams kontrolēt un pārbaudīt naudas izcelsmi uz robežām. Jaunā norma būs precīzāka un skaidrāk nodefinēta, lai mazinātu noziedzīgo skaidras naudas apriti mūsu valstī,” tā Čerņeckis.

Citi šobrīd lasa

Hercogiene Megana un princese Eiženija dievina šīs perfektās laiviņas 4
Viss, ko jūs gribētu zināt par ogļhidrātiem, kurus tik ļoti baidāties ēst 2
Vai negaisa laikā tiešām nedrīkst gulēt vannā? Skaidrojam: patiesība vai mīts 8
Skatīt visus komentārus

Валдис Пельш обратился к друзьям-музыкантам: "Ну и кто теперь никчемный латыш?"

Вдова Караченцова ищет нового мужа? Людмила Поргина честно ответила на вопрос о личной жизни