Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Finanšu ministra padomnieks Čerņeckis: VID uz ceļiem nestāvēs un reidus neveiks 11

Sabiedrība
12. jūnijā 16:22 2019. gada 12. jūnijā 16:22
RīgaTV 24
Ieņēmumu dienests nestāvēs uz ceļiem un neveiks nekādus reidus ar mērķi stādināt mašīnas un skaitīt naudu. Šo neizpratni ir izraisījusi ne visai veiksmīga priekšlikuma pasniegšana – skaidras naudas deklarēšanas prasību uz robežām ar mērķi mazināt noziedzīgu skaidrās naudas apriti, RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs” skaidroja Finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis.

“Es ļoti ceru, ka tuvākajā laikā Valsts ieņēmumu dienests vairāk skaidros šo normu, jo, ja Saeimā šīs nedēļas laikā pēdējā lasījumā pieņem grozījumus vairākos likumos, tad ar 1. jūliju norma par 10 000 skaidras naudas deklarēšanu, vai nepatiesu deklarēšanu stāsies spēkā,” sacīja Čerņeckis.

Finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Finanšu ministra padomnieks uzsver – ja šī norma tiks piemērota tam mērķim, kam tā paredzēta, tā ir visnotaļ atbalstāma un, tai stājoties spēkā, Latvija nevirzās absolūtas kontroles valsts virzienā, bet precizē pastāvošo likumdošanu.

“Arī pašreiz nodokļu un muitas policija ir uzsākusi jaunu praksi, ka pie esošā krimināllikuma, vienojoties ar prokuratūru, ir iespējams kontrolēt un pārbaudīt naudas izcelsmi uz robežām. Jaunā norma būs precīzāka un skaidrāk nodefinēta, lai mazinātu noziedzīgo skaidras naudas apriti mūsu valstī,” tā Čerņeckis.

Citi šobrīd lasa

Šoruden atvadu ceremonijas Rīgas krematorijā varētu nenotikt 3
FOTO, VIDEO: simtiem britu maksā naudu, lai pliki varētu mesties ūdenī 8
Lienes Skulmes tuvinieki satraukti un lūdz palīdzēt – meklē aculieciniekus Kiviča zvērībām 94
Skatīt visus komentārus

Молодая возлюбленная Евгения Петросяна Татьяна Брухунова разорила его в Париже

Развесьте по дому гроздья рябины: обычаи и приметы на 23 сентября 1