Valdības un sociālo partneru pārstāvji vērtēs līdzšinējo nodokļu reformu
foto: LETA
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
Politika

Valdības un sociālo partneru pārstāvji vērtēs līdzšinējo nodokļu reformu

LETA

Šodien notiks valdības un sociālo partneru veidojošās Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Budžeta un nodokļu apakšpadomes sanāksme, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Valdības un sociālo partneru pārstāvji vērtēs līdz...

Sēdē plānots izskatīt spēkā esošās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, kā arī novērtēt to īstenošanu 2018.gadā.

LETA jau vēstīja, ka Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība patlaban neveiks izmaiņas iepriekšējā premjera Māra Kučinska (ZZS) veiktajās izmaiņās nodokļos, tomēr līdzšinējā valdība sarunas par izmaiņām nodokļu pamatnostādnēs sāks diskusijas 2020.gada sākumā.

Iepriekš finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) intervijā aģentūrai LETA pauda, ka visas valdību veidojošās partijas ir panākušas izpratni, ka nodokļus varētu mainīt vienreiz četros gados, kamēr darbojas konkrētā valdība un parlaments.

"Šāda pieeja ir atbalstāma, lai nebūtu situācijas, ka ikreiz, kad budžetā pietrūkst naudas, tiek veiktas pēkšņas izmaiņas nodokļos. Valdības vadītājs arī uzsver, ka svarīga ir pārmantojamība, proti, mēs uzņemamies iepriekšējās saistības - gan to, kas tika iebalsots budžetā, gan arī nodokļu jomā. Tāpēc arī dosim iepriekšējās valdības sāktajai nodokļu reformai trīs gadus un vēlāk to izvērtēsim," atzina ministrs.

Plānots, ka no 2020.gada sākuma līdz vidum valdība ar sociālajiem partneriem un uzņēmēju organizācijām spriedīs par iespējamām izmaiņām nodokļos.

"Patlaban vēl nevaru konkrēti pateikt, kādas tieši izmaiņas gaidāmas. Tiesa, redzu atsevišķus iespējamus uzlabojumus, kam nebūtu būtiska ietekme uz uzņēmējdarbības vidi. Viens risināms jautājums ir darbaspēka nodokļu uzskaite un apmaksa, bet otrs ir jautājums par ziedojumiem nevalstiskajām organizācijām (NVO), kurām patlaban ir problemātiski piesaistīt ziedojumus," sacīja Reirs.

Tāpat FM sekos līdzi tam, kādas izmaiņas Igaunijā gaidāmas attiecībā uz akcīzes nodokļa piemērošanu alkoholam.

"Līdz šim Latvijas alkohola akcīzes nodokļa pieaugums bija piesaistīts Igaunijas akcīzes nodokļa pieaugumam. Patlaban Igaunija ir apturējusi šo pieaugumu, tāpēc skatīsimies, vai nepieciešamas izmaiņas arī Latvijā, respektīvi, vai ir jāatsakās no iepriekšējiem plāniem palielināt alkohola akcīzi. Patlaban ir apstiprināts Latvijas alkohola akcīzes pieauguma temps, tomēr, izskatās, ka varētu nākties to pārskatīt," sacīja finanšu ministrs.