Latvijā vienojas rast risinājumus Igauņu biedrības vēsturiskās ēkas atjaunošanai
Ceturtdien, 4. aprīlī, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs kopā ar Igaunijas vēstnieku Latvijā Arti Hilpusu (Arti Hilpus) apsekoja Rīgas Igauņu izglītības un palīdzības biedrības vēsturisko ēku Nometņu ielā 62 C.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs norāda: „Šodienas pasākums tika rīkots ar mērķi, lai kopīgi pārrunātu iespējamos Āgenskalna vēsturiskās ēkas atjaunošanas risinājumus. Pašvaldībai ir ļoti būtiski, lai viena no redzamākajām Āgenskalna apkaimes ēkām atgūtu savu vēsturisko spozmi un tā būtu funkcionāli nozīmīga arī mūsdienās. Rīgas pašvaldība jau šobrīd ir gatava sniegt informatīvu atbalstu biedrībai, lai ēku būtu iespējams sakārtot, kā arī uzrunāt potenciālos sadarbības partnerus, kas būtu gatavi ieguldīt finansējumu ēkas atjaunošanā.”
„Ja Latvijas Igauņu biedrības vēsturiskās ēkas atjaunošanas process nebūtu tik sarežģīts, tad šodien nebūtu šīs tikšanās, kurā visām iesaistītām pusēm ir izpratne, ka ēka ir tehniski sliktā stāvoklī un tā ir jāsakārto. Vienojāmies, ka kopā ar Rīgas pilsētas pašvaldību sadarbosimies, lai šī iecere īstenotos,” informēja Igaunijas vēstnieku Latvijā Arti Hilpusu.
Latvijas Igauņu biedrības pārstāvji iepazīstināja ar ēkas vēsturi un informēja par tās tehnisko stāvokli. Sanāksmē piedalījās arī Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins un Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšnieks Boriss Maizenbergs. Interesi par līdzās esošo ēku turpmāko atjaunošanu izrādīja arī netālu esošā Āgenskalna tirgus un tai pieguļošās teritorijas attīstīja - „Kalnciema kvartāla” - īpašnieks Kārlis Dambergs. Rūpi par ēkas iespējamo atjaunošanu un teritorijas sakārtošanu izrādīja arī biedrība „Free Riga”, kura atdzīvina Rīgas tukšās ēkas un atver telpas radošai un sabiedriskai darbībai.
Biedrības administratīvā ēka Nometņu ielā 62 C ir klasificēta kā B kategorijas vidi degradējoša būve. Ēkai ir pieļauti būtiski bojājumi - nesakārtota lietus ūdens novadīšanas sistēma, fasādes apdares materiālu plaisāšana un erozija. Nav savlaicīgi nodrošināta fasādes atjaunošana un krāsošana atbilstoši tās arhitektoniskajam stilam un apkārt esošajai pilsētvides ainavai.