Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja jaunā ēka Citadeles ielā. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

KNAB aizturējis Iekšējās drošības biroja amatpersonu 31

112
14. janvārī 18:07 2019. gada 14. janvārī 18:07
Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 11.janvārī kādā kriminālprocesā aizturējis Iekšējās drošības biroja (IDB) amatpersonu, apliecināja IDB.

IDB preses pārstāve Diāna Petersa teica, ka šis pirmais gadījums, kad IDB amatpersona tiek turēta aizdomās par nozieguma izdarīšanu.

Viņa skaidroja, ka IDB atbilstoši iekšējiem kontroles pasākumiem identificēja riska informāciju par darbinieka iespējamu saistību ar noziedzīgu nodarījumu, kas nav saistīts ar biroja funkciju nodrošināšanu un amatpersonas tiešajiem dienesta pienākumiem. Lai novērstu šaubas par neatkarīgu un objektīvu izmeklēšanu, informācija par iespējamo likumpārkāpumu nodota KNAB.

IDB ir pārtraucis dienesta attiecības ar aizdomās turēto amatpersonu.

IDB uzsvēra, ka birojā regulāri tiek veikts iekšējās drošības risku izvērtējums, un šis ir viens no efektīviem preventīviem pasākumiem, lai savlaicīgi mazinātu vai novērstu identificētos riskus.

KNAB turpina sadarboties ar IDB izmeklēšanas darbību veikšanā. Lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm, plašāku informāciju KNAB un IDB nevar sniegt.

KNAB pat neatklāja kāds drošības līdzeklis amatpersonai piemērots. KNAB likumā teikts, ka birojs veic izmeklēšanu un operatīvo darbību, lai atklātu Krimināllikumā paredzētos noziedzīgos nodarījumus valsts institūciju dienestā, ja tie ir saistīti ar korupciju.

IDB sāka darboties 2015.gada novembrī. IDB uzdevums ir izmeklēt ne tikai Valsts policijas, bet arī pārējo Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, izņemot Valsts drošības dienesta, amatpersonu un darbinieku izdarītos noziedzīgos nodarījumus.

Tāpat IDB izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.

Citi šobrīd lasa

2 pusaudzes Krimā neiztur gaidāmo eksāmenu spriedzi un nolemj izdarīt pašnāvību 47
Hlojai Kardašjanai garo nagu dēļ meita no autosēdekļa jāatsprādzē ar īpašu palīgierīci 14
Krievs no lidostas Bali centies netraucēti uz tēvzemi pārvest sazāļotu orangutanu 16
Tēmas: KNAB
Skatīt visus komentārus

«Я отправлю тебя на заработки»: дочь Пугачевой показала, как певица делает массаж Галкину

Из-за родов герцогини Меган в лондонском госпитале отменили выходные