Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rātsnams. (Foto: LETA)

Rātsnamā apskatāma 12. Starptautiskās bērnu un jauniešu mākslas izstāde "Trejdegsnis"

Runā Rīga
14. janvārī 15:22 2019. gada 14. janvārī 15:22
Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Rātsnama 5.stāvā līdz 30. janvārim apskatāma biedrības “Trejdegsnis” un Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas mākslas studijas “Raibulis”, sadarbībā ar UNESCO Latvijas komisiju, organizētā 12. Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde „Trejdegsnis”/”Triple Sun”.

Bērniem un jauniešiem bija uzdevums radošos darbos attēlot savas zemes iecienītākās darba jomas un darītājus pagātnē un šodien; personības un viņa darbu, kas bijuši nozīmīgi valsts un cilvēces labklājībai dažādās dzīves jomās – kultūrā, zinātnē, lauksaimniecībā; pārdomas par to, vai katrs labi iecerēts darbs nes svētību dabai, kultūrvidei, cilvēkiem; savu iemīļoto nodarbi; vīziju par to, ar ko cilvēki nodarbosies nākotnē.

Šogad izstādei saņemti darbi no Austrijas, Igaunijas, Indijas, Latvijas, Lietuvas, Ķīnas, Rumānijas, Slovēnijas. Tos veidojuši vairāk nekā 500 bērni un jaunieši no 51 izglītības iestādes. Noslēguma izstādē eksponēti 220 darbi.

Bērni savos darbos attēlojuši visdažādāko profesiju pārstāvjus – no sētnieka līdz prezidentam, no avju gana līdz priesterim. Izstādē redzami ārsti, veterināri, mākslinieki, skolotāji, zvejnieki. Portretētas izcilas Latvijas personības –  Raimonds Pauls, Kārlis Skalbe u.c.

Citi šobrīd lasa

Žoržs Siksna nāk klajā ar satriecošu vēsti 8
Kā sagatavot sapni. Uģis Mitrevics par Siguldas olimpiskajām cerībām
Ministre Ramona Petraviča: "Par labklājību liecinās smaids" 3
Pievienot komentāru

Стали известны подробности крестин сына герцогини Меган и принца Гарри