Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dānijas kroņprincese Mērija un kroņprincis Frederiks pēc svinīgās ziedu nolikšanas ceremonijas pie Brīvības pieminekļa. (Foto: LETA)

FOTO: Rīgu apciemo šarmantākais Dānijas karaļnama pāris - kroņprincis Frederiks ar kundzi Mēriju 14

Ziņas
6. decembrī 19:40 2018. gada 6. decembrī 19:40
Jauns.lv / LETA
Oficiālā divu dienu vizītē Latvijā šodien ieradās Dānijas kroņprincis Frederiks un kroņprincese Mērija.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, Dānijai bija ļoti nozīmīga loma, sniedzot plašu atbalstu atjaunotajai Latvijas valstij deviņdesmito gadu sākumā. Tāpēc Dānijas kroņprinča un kroņprinceses oficiālā vizīte Latvijā ir īpašs notikums. Savulaik Dānijas karalienes Margrētes II vizīte 1992.gadā bija vēsturiska - tā bija pirmā karaliskā vizīte pēc mūsu valsts neatkarības atjaunošanas.

"Dānijas aktīvā iesaiste NATO kolektīvās aizsardzības pasākumos, īpaši iniciatīva NATO divīzijas štāba izveidei Latvijā, ir svarīga reģiona drošības stiprināšanā. Latviju un Dāniju vieno ciešas politiskās un ekonomiskās attiecības. Notiek aktīva sadarbība izglītībā, kultūrā, aizsardzībā un daudzās citās jomās. Intensīvo kultūras apmaiņu veicina DānijasKultūras institūts Rīgā," norāda Vējonis.

Viņš uzsver, ka Latvijas simtgades gads iezīmē jaunu posmu abu valstu sadarbībā kultūras jomā. Šogad ar Dānijasatbalstu tiek sākts darbs pie bijušās Tabakas fabrikas teritorijas atjaunošanas, izveidojot tajā Radošo industriju kvartālu. Pēc Valsts prezidenta domām, tā ir lieliska dāvana Latvijai simtgadē.

Vējonis arī atzīmē, ka Dānija vienmēr ir bijusi starp nozīmīgākajiem Latvijas tirdzniecības partneriem. "Mēs novērtējam Dānijas līdz šim veiktās investīcijas Latvijā un ceram uz tālāku sadarbību, īpaši inovāciju un tehnoloģiju jomā. Latviju un Dāniju saista arī cieša sadarbība vairākos reģionālos formātos. Abas valstis vieno kopīgas rūpes par reģiona drošību, labklājību un ilgtspējīgu attīstību, kā arī kopīga izpratne par Eiropas nākotnes un vērtību jautājumiem," norāda Valsts prezidents.

Citi šobrīd lasa

Kādreizējā Spilves lidosta pārvērtusies par galvaspilsētas kauna traipu 49
Māksliniekus dvīņubrāļus Juri un Andreju Ģērmaņus nav atšķīrušas pat pašu likumīgās sievas 4
Gardie un veselīgie mandarīni – nemet ārā miziņas, arī tās var praktiski izmantot 8
Tēmas: Dānija
Skatīt visus komentārus

Кадры из реальности: вдова короля комедии Михаила Пуговкина живет в нищете