Gobzems šodien varētu nosaukt daļu no savas iespējamās valdības ministru kandidātiem
foto: LETA
Partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.
Politika

Gobzems šodien varētu nosaukt daļu no savas iespējamās valdības ministru kandidātiem

Jauns.lv / LETA

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) šodien varētu nosaukt daļu no savas iespējamās valdības ministru kandidātiem.

Gobzems šodien varētu nosaukt daļu no savas iespēj...

Šo pēcpusdien plkst.13.30 partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas telpās notiks politiskā spēka valdības sarunu grupas sanāksme.

Rīta pusē Gobzems paziņoja, ka ir nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību "Attīstībai/Par" (AP). "Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu "Attīstībai/Par", kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā, acīmredzot, ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem," teikts Gobzema paziņojumā.

"KPV LV" un apvienības "Attīstībai/Par!" tikšanās

Gobzems pārmet, ka jau no paša sākuma AP esot bijusi "vēlme spēlēt tikai Edgaram Jaunupam (AP) un tā sponsoriem saprotamu spēli". "Neviena konstruktīva priekšlikuma, meli televīzijas kameru priekšā, gļēvulīgi smaidi, drosmes trūkums runāt seja un aizmuguriski kuluāru piedāvājumi vēl vakar vakarā ar mēģinājumiem izveidot (...) valdību ar Krišjāni Kariņu (JV) priekšgalā un centieniem trūkstošās balsis piepirkt no citām partijām," AP kritiku turpina Gobzems, "es ļoti ceru, ka partijas šādiem netīriem kuluāru piedāvājumiem netaisās piekrist un netaisās iet Jaunupa pavadā, akceptējot iepriekš politikā pierastu deputātu pirkšanas scenāriju."

Savukārt AP pārmet Gobzemam saistību ar bijušo politiķi Aināru Šleseru un plānus "pa sētas durvīm" ievilkt valdībā partiju "Saskaņa". Politiskā spēka pārstāve Laila Spaliņa informēja, ka Valsts prezidenta nominētais Ministru prezidenta amata kandidāts Gobzems esot sapratis, ka AP nepieļaus viņa izlolotos plānus par "Saskaņas" ievilkšanu valdībā pa sētas durvīm un ka politiskais spēks kategoriski iebilst bezprecedenta slepenības un mediju ierobežošanas idejām.

"Mēs kategoriski nepiekritām Gobzema plānam atstāt Latviju uz pusgadu bez rīcībspējīgas valdības. Diemžēl šobrīd piepildās mūsu jau pirms vēlēšanām izteiktās bažas par Gobzema saistību ar cilvēkiem, kuri skatās Krievijas virzienā un ir ieinteresēti situācijas destabilizēšanā Latvijā," pauž AP.

Jaunups paziņoja, ka, netiekot galā ar saviem pienākumiem kā premjera amata kandidātam un redzot totālu strupceļu valdības veidošanā, Gobzems ķēries pie melīgiem paziņojumiem, kurus nav pienākums pierādīt.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā "KPV LV", "Attīstība/Par!", JKP, VL-TB/LNNK, ZZS, kā arī "Jaunā vienotība". Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

13. Saeimā ievēlētais "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (no kreisās) un Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikšanās laikā Rīgas pilī.

Valsts prezidents tiekas ar "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidātu

Valsts prezidents tiekas ar "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidātu.

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No "Saskaņas" Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un "KPV LV" pārstāv pa 16 deputātiem, AP un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet JV - astoņi deputāti.

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā "sarkanā līnija" par sadarbību ar ZZS. Ja šīs "sarkanās līnijas" dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.