Parlamentā nomainījušies 65 deputāti, "stīvums" ir saprotams, atzīst Mūrniece
"Stīvums" valdības veidošanas sākumposmā ir saprotams, jo jaunajā parlamentā nomainījušies 65 deputāti, kas ir ievērojams skaits, un cilvēki viens otru nepazīst, intervijā Latvijas Radio uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
Viņasprāt, politikā daudz kas balstās uz cilvēcisko uzticēšanos, sākot ar vēlētāju pausto uzticību un beidzot ar uzticību politiķu starpā. Tāpēc ir vajadzīgs laiks, lai izveidotu valdību, uzsvēra Mūrniece.
Saeimas priekšsēdētāja piebilda, ka citviet valdības veidošana ilgst arī pusgadu. Viņa gan nedomā, ka Latvijai būtu jātiecas uz šādiem rekordiem.
Mūrniece uzsvēra, ka nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK aizvien uzskata, ka jauno koalīciju vajadzētu veidot sešām partijām, lai neviena nevarētu "šantažēt pārējos koalīcijas partnerus".
Tāpat viņa uzskata, ka Valsts prezidents spētu paātrināt valdības veidošanas sarunas, bet ir skaidri pateicis, ka līdz 6.novembrim nenominēs premjera amata kandidātu.
Mūrniece arī pārmeta premjeram Mārim Kučinskim (ZZS) vieglprātību izteikumos par nākamā gada budžetu. "Premjerministrs Māris Kučinskis varbūt tā mazliet vieglprātīgi atmeta ar roku, pasakot, lai ar veselības aizsardzības nozares darbinieku algu palielināšanu tiek galā 13.Saeimā un nākamā valdība. Bet nē, varbūt, ka Kučinska kungam būs tomēr jāsasparojas un jātiek galā pašam," izteicās Mūrniece.
Viņa paskaidroja, ka jaunā valdība būs tā, kas nesīs 2019.gada budžetu uz 13.Saeimu. "Tomēr, ja jaunās valdības vēl nav, tad mēs dzīvojam ar vienu divpadsmito daļu mēnesī no iepriekšējā gada budžeta, bet tad arī šai valdībai būs jāatrisina lietas, kas būs solītas un ko cilvēki gaida," viņa pauda.
Kā ziņots, valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki, kuri iepriekš parlamentā nebija pārstāvēti - "KPV LV", Jaunā konservatīvā partija un "Attīstībai/Par!".
Pagaidām gan sarunās nav iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas, kā arī nav skaidrs koalīcijas sastāvs. JKP uzsver, ka nesadarbosies ar ZZS, bet pārējie sarunās iesaistītie politiskie spēki mudina veidot plašāku koalīciju kopā ar ZZS.