Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aldis Gobzems. (Foto: LETA)

Gobzems atzīst: publiskotie telefonsarunu fragmenti ņemti no patiešām notikušām sarunām 67

Politika
2018. gada 3. septembrī 15:21 2018. gada 3. septembrī 15:21 | Papildināts, 2018. gada 3. septembrī 19:33
LETA
Partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts, advokāts Aldis Gobzems atzīst, ka Latvijas Televīzijas raidījumā "De Facto" publiskotie telefonsarunu fragmenti ar Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu ir ņemti no patiešām notikušām sarunām, izriet no viņa paustā sociālajā tīklā "Facebook".

Gobezms sociālajā tīklā "Facebook" publicējis ierakstu, kurā cita starpā norādīja, ka "tās tiešām bija manas sarunas, diemžēl nenopublicētas pilnībā".

Gobzems sacīja, ka "De Facto" dzirdētās sarunas esot samontētas no vairākām stundu garām sarunām, daļa no kurām notikusi vēl pirms Kaimiņa kļūšanas par Saeimas deputātu. Par sarunu publiskošanu Gobzems solīja vērsties tiesībsargājošās iestādēs.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Putins sola neraudāt kā meitene: pat ar naga traumu viņš iemet 7 ripas hokeja spēlē 31
Arī Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā izvērtē Kiviča un Skulmes publisko uzvedību 31
Jauniete ar divām dzemdēm atmostas no četru dienu komas un uzzina, ka laidusi pasaulē bērnu 12

Raidījuma "De facto" rīcībā nonākušas paša Kaimiņa ierakstītas telefonsarunas, kurās dzirdami viņa dialogi ar dažādām personām.

Kādā pirms četriem gadiem ierakstītā telefonsarunā Kaimiņš paudis Gobzemam savu nepatiku pret "nacionālajiem", ar kuriem toreiz sadarbību apsvērusi Kaimiņa pārstāvētā Latvijas Reģionu apvienība. Taču Gobzems ieteicis Kaimiņam nesmādēt varas partijas: "Bet nav jau citi varianti. Vienīgais reālais variants ir draudzēties ar nacionālajiem un "Vienotību". Un vēl "zaļie zemnieki"." Kaimiņš jautājis, kā gan viņš varētu "draudzēties" ar Lembergu, uz ko Gobzems atbildējis: "Koalīcijā ta' jāiet. Tad jau nav jēgas, tev vajag tikt varā iekšā." Kaimiņš turpinājis, ka tādā gadījumā "zūd viss tas uzstādījums", bet Gobzems viņam oponējis: "Nepazūd nekāds uzstādījums. Es tev saku, tu vienkārši pakāsīsi visu labo, kas ir izdarīts. (..) Tev jāiemācās sastrādāties, arī ar blēžiem." Uz to Kaimiņš Gobzemam atbildējis: "Vienīgais blēdis, ar ko es esmu sastrādājies, esi tu."

Kādā citā, dienu pirms vēlēšanām notikušā sarunā Gobzems nācis klajā ar atklāsmi, ka Kaimiņa elektorātam patiesībā nekādas pārmaiņas nav vajadzīgas: "Man arī likās, ka cilvēkiem baigi vajag izmaiņas. Nav tā. Tā visa ir ilūzija, nevajag viņiem neko. Viņiem vienīgais sestdien ir piedzerties un ka viņiem ir kotlete. Vairāk viņiem neko nevajag." Kaimiņš viņa teiktajam piekritis: "Tā ir taisnība. Kotlete un "aļķītis"."

Vairākas stundas garajās sarunās Kaimiņš ar Gobzemu pieskāries arī Gobzema politiskajai darbībai līdz kļūšanai par Kaimiņa sabiedroto. Naktī pirms ekspolitiķa Aināra Šlesera iztaujāšanas raidījumā "Suņa būda" Gobzems Kaimiņam telefoniski atklājis, ka partiju "Vienoti Latvijai" (VL), kuras līderis dažus gadus bija Šlesers, "Saskaņas" pārstāvis Jānis Urbanovičs pirms tam piedāvājis vadīt Gobzemam. "De facto" šādu faktu apstiprināja arī Urbanovičs, skaidrojot, ka savulaik uzrunājis Gobzemu, lai palīdzētu saviem novadniekiem - Latgales jaunajiem censoņiem no VL.

Skatīt visus komentārus

Стала известна причина смерти Карла Лагерфельда

Пять отморозков и один подросток: над четырежды изнасилованной школьницей надругался еще и таксист