Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ekomonikas ministrija ir izstrādājusi vairākus grozījumus likumdošanā un cer, ka tie varētu veicināt tautiešu reemigrāciju. (Foto: LETA)

Ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem valsts varētu nodrošināt lielāku garantiju mājokļa iegādei 23

Ziņas
2018. gada 12. augustā 16:02 2018. gada 12. augustā 16:02
LETA
Ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem valsts varētu nodrošināt lielāku garantijas apmēru mājokļa iegādei, paredz patlaban izstrādes stadijā esošie grozījumi noteikumi par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai.

Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie noteikumi paredz ne tikai lielāku garantijas apmēru mājokļa iegādei daudzbērnu ģimenēm. Ar noteikumu grozījumiem iecerēts paredzēt, ka turpmāk, piesakoties garantijai un pieteikuma pielikumā pievienojot mātes pases kopiju, kas apliecina grūtniecību, pieteicējs varēs saņemt lielāku garantiju. Patlaban noteikumi šādu iespēju neparedz.

Ar grozījumiem noteikumos iecerēts noteikt, ka garantijas apmērs ir 10% no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 10 000 eiro, personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir viens bērns.

Garantijas apmērs līdz 15%, bet ne mazāk kā 10% no aizdevuma summas, un ne vairāk kā 15 000 eiro, varētu tikt noteikts personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir divi bērni vai personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir viens bērns un ir iestājusies grūtniecība.

Garantijas apmērs līdz 20%, bet ne mazāk kā 10% no aizdevuma summas, un ne vairāk kā 20 000 eiro, varētu tikt noteikts personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir trīs bērni vai personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir divi bērni un ir iestājusies grūtniecība.

Savukārt garantijas apmērs līdz 30%, bet ne mazāk kā 10% no aizdevuma summas, un ne vairāk kā 30 000 eiro, varētu tikt noteikts personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir četri un vairāk bērni vai personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir trīs bērni un ir iestājusies grūtniecība.

Attiecībā uz garantijas apmēra palielināšanu personai ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir vismaz četri bērni, plānots, ka papildus finansējums nebūs nepieciešams, bet finansējums tiks nodrošinās plānotā budžeta ietvaros. EM informēja, ka no kopējā programmas līdzšinējo klientu skaita, ģimenes ar četriem un vairāk bērniem līdz šim saņēmušas garantijas tikai 24 gadījumos, kas ir tikai 0,3% no kopējā klientu kopskaita.

EM arī rosina noteikumos atteikties no esošās prasības, kas nosaka, ka personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir vismaz viens bērns, garantijas pieteikuma pielikumā jāpievieno informācija par deklarēto vai reģistrēto dzīves vietu Latvijā. EM rosina noteikt, ka turpmāk aizņēmējam nav nepieciešams deklarēt vai reģistrēt savu dzīves vietas adresi Latvijā.

"Ierobežojuma atcelšana veicinātu reemigrāciju, jo personām, kuras vēlas atgriezties Latvijā un saņemt palīdzību dzīvojamās mājas iegādei vai būvniecībai, sagādā grūtības izpildīt prasību attiecībā uz dzīves vietas deklarēšanu Latvijā. Līdz šim attiecīgajām ģimenēm programmas izmantošana bija ierobežota, jo, pamatojoties uz esošajiem nosacījumiem, nedeklarējoties Latvijā, pretendēt uz mājokļu garantiju programmas ietvaros nav iespējams," atzina ministrijā.

Citi šobrīd lasa

Liene Grava par izskatu un pucēšanos: "Sievietei ir jānotic, ka viņa ir skaista"
Ziemas košums: visi adījumi ir jaunās sezonas modes tendence
Hercogiene Megana iziet sabiedrībā, rotājusies ar princeses Diānas rokassprādzi
Tēmas: Tavai mājai
Skatīt visus komentārus

"Можно сказать, окунулась": Ольга Бузова села голым задом в снег в Куршевеле

Пугачева не пришла и телефоны вместо закусок: Игорь Николаев скромно отметил день рождения