Sākta krimināllieta par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim
foto: Evija Trifanova/LETA
Āgenskalna tirgus.
112

Sākta krimināllieta par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

LETA

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir sākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim, noskaidroja VP.

Sākta krimināllieta par Āgenskalna tirgus novešanu...

Kriminālprocess ir uzsākts pēc Krimināllikuma nodaļām par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu un noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā. Process ierosināts pēc Rīgas domes deputāta Viestura Zepa (LA) iesnieguma.

Kā norāda partijas "Latvijas attīstībai" pārstāvis Artūrs Toms Plešs, deputāts 20.decembrī vērsās VP, lai, ņemot vērā Rīgas domes un "Rīgas Centrāltirgus" amatpersonu iespējami pretlikumīgās darbības, tiktu uzsākts kriminālprocess par kultūrvēsturiski nozīmīgā Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Pēc resoriskās pārbaudes pabeigšanas, Valsts policija, balstoties uz iegūtajiem faktiem, uzsākusi kriminālprocesu. Zeps norāda, ka šajā sasaukumā šis ir pirmais ierosinātais kriminālprocess pret Rīgas domi.

Kā ziņots, no šī gada janvāra Āgenskalna tirgus ir slēgts ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. Tā apsaimniekotājs vairākus gadus bija "Rīgas Centrāltirgus", taču kopš februāra to savā pārziņā atkārtoti pārņēmis Rīgas domes Īpašuma departaments, kas plāno rīkot jaunu nomas tiesību izsoli uz 30 gadiem.

Departamenta izstrādātais lēmums par Āgenskalna tirgus nomas tiesību izsoles rīkošanu paredz, ka jaunajam investoram tirgus pilnībā būs jāatjauno trīs gadu un sešu mēnešu laikā.

Āgenskalna tirgus paviljona projektu izstrādāja Rīga galvenais arhitekts Reinholds Šmēlings. Paviljona celtniecības darbi tika uzsākti 1911.gadā, bet pabeigti 1925.gadā. Tirgus paviljona platība ir gandrīz 4160 kvadrātmetri, bet pieguļošā teritorija aizņem 8433 kvadrātmetrus.