Iepērkoties "Zarā", cilvēki drēbju kabatās atrod nepatīkamas zīmītes
Fabrikas, kurā top "Zara", "Mango" un "Next" zīmolu drēbes, strādnieki gatavo apģērbu kabatās atstāj vēstījumus to pircējiem, šovakar ziņo "Evening Standard" un citi ārvalstu mediji.
Slepenos ziņojumus apģērbu kabatās atstājuši nodarbinātie, kuri nav saņēmuši algu par savu darbu. Visvairāk šādu zīmīšu atrasts Stambulas "Zara" veikalos, ziņo mediji.
Vairāki pircēji vēsta, ka iegādātajās vai tikai uzlaikošanas kabīnēs piemērītajās drēbēs to kabatās atraduši zīmīti "Es uztaisīju šo apģērbu, ko tu tagad pērc, bet par to neesmu saņēmis samaksu".
"Associated Press" vēsta, ka zīmītes apģērbos ielikuši darbinieki, paši savā brīvajā laikā dodoties veikalos un zīmītes saliekot drēbju kabatās. To mērķis ir pievērst uzmanību nodarbinātībai, kas netiek apmaksāta, proti, koncerna "Indetix" ("Zara's" māte kompānija) apģērbu rūpnīca "Bravo Textil" tika aizslēgta, darbiniekiem nesamaksājot par padarīto.
Šūšanas rūpnīcas darbiniekiem bija jāsaņem gan atlaišanas pabalsts, gan alga triju mēnešu apmērā, taču ražotne to nav izdarījusi. Kopumā darbinieku petīcijā savākti 19 000 strādājošo paraksti.
Naudas grūtībās nonākušais "Indetix" jau kopš pērnā gada jūlija nav pilnā mērā maksājis darbiniekiem par padarīto, un tagad šūšanas fabrika "Bravo Textil" slēgta.
Darbinieki skaidro, ka fabrikā ieradušies kreditori, aprakstītas šūšanas mašīnas un citas vērtīgas lietas, taču uzņēmuma vadītājs "nozudis" ar visām neizmaksātajām algām un atlaišanas pabalstiem.
Neapmierinātie strādājošie publiski vēršas pie konkrētiem zīmoliem, lai tie apmaksā viņu padarīto.
Šī nav pirmā reize, kad "Zara" nokļūst ētikas jautājumu krustugunīs. Iepriekš zīmolam tika pārmesta gan bērnu, gan Sīrijas bēgļu izmantošana kā lēto darbaspēku.