Advokāts lūdzis grozīt apcietinājumu 13. janvāra grautiņos apsūdzētajam Ansim Ataolam Bērziņam
Advokāts Jānis Mucenieks Čehijas tiesai lūdzis mainīt drošības līdzekli - apcietinājumu - 2009.gada 13.janvāra grautiņos apsūdzētajam Ansim Ataolam Bērziņam.
Tiesa Čehijā šodien turpināja skatīt lietu par Bērziņa izdošanu Latvijai. Kā aģentūru LETA informēja Mucenieks, šodien netika pabeigta lietas skatīšana un tā tika atlikta līdz 18.septembrim.
Tomēr advokāts tiesai iesniedzis lūgumu par drošības līdzekļa - apcietinājuma - mainīšanu uz citu drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Tiesa lēmumu pieņems tuvāko dienu laikā, minēja Mucenieks.
Advokāts iepriekš norādīja, ka Bērziņš aizturēšanas valstī lūdzis politisko patvērumu, jo uzskata, ka kriminālprocess pret viņu ir politizēts, turklāt Bērziņš arī esot saņēmis fiziskas izrēķināšanās draudus gadījumā, ja Latvijā nonāks ieslodzījuma vietā.
"Ņemot vērā Latvijā notikušo politizēto kriminālprocesu pret Bērziņu saistībā ar 2009.gada 13.janvāra masu nekārtībām Vecrīgā, viņš ir vērsies attiecīgajās Čehijas institūcijās pēc politiskā patvēruma," pastāstīja advokāts, piebilstot, ka personisku galvojumu par Bērziņu, lai viņš tiktu atbrīvots no apcietinājuma, Čehijas varas iestādēm sniedzis rakstnieks Jirži Žačeks.
Kā ziņots, Bērziņš saistībā ar apsūdzību par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz šopavasar viņš tika aizturēts Čehijā.
Jau ziņots, ka Bērziņš starptautiskā meklēšanā tika izsludināts pagājušā gada februārī. Viņš pats apgalvoja, ka devies politiskajā emigrācijā.
Rīgas apgabaltiesa pērn februārī noraidīja Bērziņa sūdzību par viņam piespriesto sodu. Līdz ar to vajadzēja izpildīt iepriekš pieņemto spriedumu, kas Bērziņam kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Iepriekš Bērziņam bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz tādu pašu termiņu.
LETA jau ziņoja, ka 2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.
Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS "Latvijas balzams" produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns "Fīlings". Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.
Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.