Dīvainā nedēļa ar Māri Zanderu
Aizvadītā nedēļa bijusi emocionāli nospriegota – uzzinājām, cik grūti amatpersonām iztikt ar algu, kas pārsniedz 1000 Ls mēnesī – teju vai esot jāiet no darba prom vai jālūdz palīdzība radiniekiem. Tad izrādījās, ka iekšlietu ministrei nepieciešama pastiprināta apsardze, jo kāds no pašas darbiniekiem (policists) manāms ar fotoaparātu pie Mūrnieces kundzes bērnu skolas durvīm.
Kad līdzjūtīgajai tautai sirds jau bija gana izsāpējusies, izrādījās, ka policists grib fiksēt, kā ministres bērni tiek vesti uz skolu ar viņas dienesta auto (kas arī notiek). Labi zināmais skečs „ķeriet zagli!” L.M. izpildījumā... Bet to visu jau esat pamanījuši, tādēļ pievērsīšos citai tēmai.
Amati, par kuriem būs tirgošanās
Parasti publiskajā telpā negantākā villošanās par tēmu, kāpēc to vai citu amatu gatavojas ieņemt konkrētais personāžs, sākas tad, ka šis personāžs ir jau iezīmējies. Es šoreiz piedāvātu aizsteigties notikumiem priekšā, paskatoties kādos „kantoros” vadītājiem šogad beidzas pilnvaru termiņš. Jo, ja beidzas pilnvaru termiņš, parādās arī iespēju vienu personāžu nomainīt ar citu, konkrētajai partijai tīkamāku.
Tā kā valsts pārvaldē „kantoru” ir pulka, aprobežojos tikai ar Rīgas pilsētu (lai gan, jāsaka, par dažiem no pašvaldības vētrainās pumpurošanās produktiem, nebiju pat dzirdējis).
SIA „Rīgas luksofors”. Pilsētai pieder 52%. Novembrī beidzas pilnvaras vienam valdes loceklim.
SIA „Rīgas Hematoloģijas centrs”. Pilsētai pieder 48%. Septembrī beidzas pilnvaras vienam valdes loceklim.
AS „Ceļu pārvalde”. Pilsētai pieder 89%. Septembrī un oktobrī beidzas pilnvaras diviem valdes locekļiem.
SIA „Getliņi 2”. Pilsētai pieder 49%. Jūnijā beidzas pilnvaras valdes priekšsēdētājam.
Nodibinājums „Latvijas Tehnoloģiskais centrs”. Šā gada decembrī beidzas pilnvaras visiem trim valdes locekļiem.
Nodibinājums „Rīgas sporta klubs”. Novembrī beidzas pilnvaras visiem trim valdes locekļiem.
Biedrība „Rīgas kongresu birojs”. Martā beidzas pilnvaras diviem valdes locekļiem un valdes priekšsēdētājam.
Tā ir tikai Rīga – pieļauju, ka valsts mērogā šādu amata vietu skaits ir krietni lielāks un kopumā skaitāms vairākos desmitos.
Spītējot Valdim
Savulaik premjers bargi norādīja, ka valsts iestādēs jāpārtrauc prakse darbiniekiem piešķirt dažādus bonusus, to skaitā, veselības apdrošināšanu. Nezinu, kā ar šī norādījuma izpildi sokas ministrijās, tomēr pašvaldībām, kā saka, Dombrovskis nav nekāds priekšnieks, un viss turpinās. Piemēram, šomēnes iepirkumu darbinieku veselības apdrošināšanai izsludināja Rīgas pašvaldības uzņēmums SIA „Avota nami”. Summa 9215 lati. Pieļauju, ka tas ir tikai viens no n-tajiem gadījumiem.
Jo kāpēc lai būtu citādi? Atbildīgās amatpersonas veido noslēgtu loku ar savu izpratni par dzīvi, kas tām pienākas un ko tās var atļauties, neatkarīgi no tā, kurā postenī konkrētajā brīdī amatpersona strādā. Bet posteņi, kā jau minēju, plūstoši maina viens otru, „izkrišanas no aprites” nav. Savulaik mūsu portāls jau prognozēja, ka ekonomikas ministrs Kampars, iedzīvojies amatā, mēģinās no savas karaļvalsts izsvēpēt ministrijas Enerģētikas departamenta vadītāju Uģi Sarmu. Tā teikt, jaunā slota utt. Laikam Kampara priekštecim, „tēvzemietim” Gerhardam, ar Sarmu sapasēja gana labi, tādēļ Uģis pārcēlās uz Gerharda jauno karaļvalsti, Satiksmes ministriju (vadīt Satiksmes departamentu). Bet nu paši zināt, kādas tad tajās ministrijās tagad aldziņas... Jāmeklē kas cits. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, Sarmas kungs kļūšot par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā par Enerģētikas departamenta direktora vietnieku. O, dzimtā enerģētika...