KNAB sākta pārbaude par iespējamu nelietderīgu Jelgavas pašvaldības budžeta līdzekļu izmantošanu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) pēc protesta vēstules saņemšanas no "Latvijas iedzīvotāju apvienības" Jelgavas organizācijas "Jelgavnieki" biedriem, kurā tiek iebilsts pret, viņuprāt, nelietderīgu Jelgavas pašvaldības budžeta līdzekļu izmantošanu un saistību ar dažādiem privātiem uzņēmumiem, sākta pārbaude.
Kā aģentūrai LETA norādīja KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs, pēc pārbaudes pabeigšanas attiecīgi iesnieguma iesniedzējiem tiks sniegta atbilde.
Kā aģentūru LETA iepriekš informēja apvienības Jelgavas organizācijas vadītājs Aivars Blūmfelds, analoga vēstule nosūtīta arī Valsts kontrolei, un tajā uzsvērts, ka iedzīvotājus interesē, kā tērēti kredītu līdzekļi SIA "Jelgavas autobusu parks".
Tāpat vēstules iesniedzēji vēlas saņemt motivāciju par biļešu cenu kāpumu, kas, viņuprāt, būtiski samazinājusi pasažieru plūsmu, tādējādi sagādājot "JAP" vēl lielākus zaudējumus, nekā tas būtu, ja biļešu cena tiktu saglabāta iepriekšējā līmenī.
"Kādā veidā tiek noteikta mēnešbiļešu cena (pasažieriem patlaban nav izdevīgi iegādāties mēnešbiļetes, jo būtisku ietaupījumu tādā veidā nevar iegūt)? Kādēļ nav ieviestas mēnešbiļetes darba dienām, kas būtu izdevīgas tiem Jelgavas iedzīvotājiem, kas sabiedrisko transportu izmanto, lai nokļūtu darba vietā?" jautāts vēstulē.
Tāpat interesi izraisījuši pēdējie pasažieru plūsmas aprēķini un to rezultāti.
Uzdoti vēl daudzi jautājumi par SIA "Jelgavas autobusu parks" pakalpojumiem.
Tāpat izteikta neizpratne par Jelgavas pašvaldības iespējamo saistību ar dažādiem uzņēmumiem, kā, piemēram, "Media Jelgava" un citiem.
Vēstules nobeigumā tās autori daudzu pilsētas iedzīvotāju vārdā lūdz veikt padziļinātu revīziju par vēstulē minētajiem faktiem.
Kā aģentūra LETA jau rakstīja 2.martā, šī pati organizācija iesniedza protesta vēstuli Jelgavas domē iebilstot pret, viņuprāt, nesamērīgi dārgo un nekvalitatīvo siltumapgādi pilsētā un citām problēmām, arī līdzīgus kā KNAB un Valsts kontrolei adresētajā vēstulē par SIA "Jelgavas autobusu parks".
Vēstulē pašvaldībai bija uzsvērts, ka viena no nopietnākajām problēmām Jelgavā esot pilsētas pašvaldības nelikumīgi uzspiestā, nesamērīgi dārgā un nekvalitatīvā centralizētā siltumapgāde.
Viņuprāt, ja dzīvoklī nav siltumenerģijas uzskaites skaitītāja, kas fiksētu patērēto enerģijas daudzumu, siltumenerģijas ražotājs un piegādātājs varot piestādīt rēķinu par jebkuru summu.
Vēstulē tika iebilsts arī pret karstā ūdens piegādi un kvalitāti, atzīmējot, ka daudzviet tas nav tīrs ūdens, nav pietiekama spiediena un tā temperatūra neatbilst parametriem, savukārt maksa tiekot iekasēta pilnā apmērā.
"Nav pieļaujama situācija, ka ūdens skatītāju, aukstā un arī karstā rādījumu starpība tiek dalīta uz dzīvokļiem un iekasēta papildus maksa, ja zog arī elektroenerģiju, gāzi utt., tādēļ jau nav jācieš godīgiem patērētājiem, tā ir vienīgi konkrēta uzņēmuma problēma," bija teikts vēstulē pašvaldībai.
Vēstulē tika izteikti pārmetumi gan par siltumenerģijas uzņēmumu lobēšanu, gan arī par SIA "Jelgavas autobusu parks" dārgajiem pakalpojumiem.
LETA