Anglija veidojas par latviešu krāpnieku paradīzi
Lielbritānija Latvijas pilsoņus pievilina ne tikai ar darba piedāvājumiem un ievērojami nodrošinātāku dzīvi, bet arī ar daudzajām un dažādajām krāpniecības iespējām.
Anglijā latvietis var apkrāpt gan savu tautieti, gan ap pirkstu aptīt Latvijas bankas.
Pagājušā gada rudenī par latviešu izceļotāju „zelta bedri” kļuva Anglija. Tūkstošiem latviešu labākas dzīves meklējumos devās uz Lielbritāniju. Starp izceļotājiem ir ne tikai godīgi darba meklētāji, bet arī krāpnieki, par kuru galveno nodarbi ir kļuvusi savu tautieši apšmaukšana. Par to liecina ieraksti ārzemju latviešu blogos un sludinājumu portālos.
Latvieši krāpj savus tautiešus
Pirms dažām dienām vairākos portālos parādījās šāds teksts: „Mīļie tautieši! Ļoti neuzticams cilvēks ir Jānis Smalkais (tel. 29912***), kurš kopā ar tēvu piedāvā mantu pārvešanu no/uz Latviju. Kad prece ir nogādāta pie jums vēlamā adresāta, viņš pieprasa lielāku samaksu vai izmāna naudu, neatdod kravu, kamēr jūs (vai kāds cits) samaksās prasīto summu. Kāda alkatība! Cik pazemojoša un augstākā mērā neģēlīga rīcība, un tieši šajos jau tā latviešiem grūtajos laikos, kad katrs lats no svara. Kāds kauns, ka šādi viltvārži dzīvo mūsu vidū un uzdrīkstas sevi dēvēt par latviešiem. Lūdzu brīdiniet savus radus, draugus un paziņas dzīvojošus Latvijā vai aiz tās robežām citur Eiropā, lai neuzķeras uz šā necilvēka glaimiem un tiktu pasargāti no viņa zemiskās rīcības.”
Internetā savus bēdu stāstus ir izklāstījuši arī latvieši, kurus apkrāpuši tautieši, kas viņus no Latvijas par bargu naudu aizvilinājuši uz Angliju un tur atstājuši bez apsolītā darba un dzīvesvietas. Lūk, kāds citāts, kas izsaka visu minēto autoru rakstītā būtību:
„Cilvēkus aplaupa, bet atšķirībā no dzimtenes, tur esi piesiets, bez līdzekļiem un iemaņām, ko darīt. Esmu dzirdējis stāstus, ka cilvēki tādēļ sev padara galu.”
„Angliju var sākt ienīst”
Londonietis Džefrejs Tomkins, kurš nesen pārcēlies uz dzīvi Cēsīs, latviešus brīdina:
„Daudzus latviešus pievelk Londona tāpēc, ka tur viņi var vairāk pelnīt. Jā, tā ir taisnība, bet dzīve tur ir dārga. Viss Londonā un Anglijā ir dārgs. Galu galā jūs kļūsiet tādi, kā visi. Ar saistībām. Tad jūs sapratīsiet, ka jūs esat iesprūduši. Ja jūs braucat uz Londonu uz neilgu laiku, tad viss ir kārtībā. Bet ja jūs paliksiet tur ilgāk, esiet uzmanīgi – jūs Angliju varat sākt ienīst.”
Londonā izdevīgi pasludināt savu maksātnespēju
Lielbritānija varētu būt pievilcīga arī tiem Latvijas pilsoņiem, kuri tēvzemē nespēj nomaksāt milzīgos kredītus un piedzīvojuši bankrotu, bet te lielo izmaksu dēļ nevar pasludināt savu maksātnespēju. Anglijā „nokārtot” savu maksātnespēju ir daudz vienkāršāk un lētāk nekā Latvijā, ja vismaz pusgadu tur esi bijis ekonomiski aktīvs cilvēks. Internetā sākti publicēti juristu skaidrojumi, kā ar aizbraukšanu uz Angliju, izsprukt no pārāk lielajām parādsaistībām. Lūk, viens šāds skaidrojums:
„Lai bankrota procedūru Lielbritānijā varētu veikt, ir jānodzīvo seši mēneši tur un ir jābūt ekonomiski aktīvam iedzīvotājam.
Daudzi, iespējams, iebildīs, ka bankrotējušas personas statuss Lielbritānijā nebūs saistošs Latvijā. Taču, tā kā esam Eiropas Kopienas dalībvalsts, jebkuras darbības sava civilstāvokļa izmaiņās, kas veiktas citā kopienas dalībvalstī, ir saistošas arī pārējās.
Protams, uzreiz nav jābankrotē, bet šis mehānisms ir ļoti spēcīgs instruments, lai ar kredītiestādi vienotos par kredīta nosacījumu maiņu un daļēju (pārmērīgās daļas) norakstīšanu. Ja man jāvergo ilgi, man noteikti būtu izdevīgāk iziet bankrota procedūru Anglijā.
Bankrota procedūru Lielbritānijā ir iecienījuši vācieši, jo tā ir piecas reizes īsāka nekā Vācijā. Bez tam ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji tāpat jau dzīvo Lielbritānijā un ir iespējams savai dzīvei uztaisīt restartu, ja liekas, ka tā ir nogājusi ne tur, kur vajag.
Katrā ziņā es gribētu redzēt mūsu baņķieru sejas izteiksmi, kad tiem atnāktu vēstule no Lielbritānijas maksātnespējas administratora ar paziņojumu par parādnieka maksātnespējas procedūras sākšanu.”