Paula melodijas nosauc par tundras tautas mūziku
Vācijā izdotajā krievu tautas melodiju diskā ir iekļauti vairāki Raimondas Paula skaņdarbi, kuri nodēvēti par „tipiskām balalaikas skaņām”. Tie klausītājam liek sajust stepes un tundras neizmērojamos plašumus.
Vācijas interneta mūzikas veikals rigmusik.com piedāvā krievu tautas mūzikas albumu „Sound Music Album 60 - Russland”, kurā, kā vēsta anotācija, ir dzirdami tipiski krievu tautas mūzikas ieraksti balalaikai, ģitārai un citiem stīgu instrumentiem.
Diskā ir ieskaņotas 16 melodijas. Nosaukumi liecina, ka klausītājs tajās sadzirdēs tipisku „krievu dvēseli”. Skaņdarbi nodēvēti visnotaļ slāviskos nosaukumos, piemēram, „Hei, Katjenka!”, „Volgas balāde”, „Gorkija parks”, „Sarkanais laukums” un tamlīdzīgi.
Paņemot rokās disku, uz kura vāka ir attēloti pareizticīgo baznīcas kupoli, ar pārsteigumu varam konstatēt, ka tajā ir arī trīs maestro Raimonda Paula skaņdarbi – „Matrjoška” („Matrioscha”), „Mana mazā Daša” („My Little Datscha”) un „Bērzs” („The Birch Tree”). Taisnības labad gan jāsaka, ka šajos skaņdarbos neskan tipiskas krievu balalaikas skaņas. Tās ir Paula latviešu tautas melodiju apdares koklei. Albūma sastādītāji droši vien ir bijuši pārliecināti, ka kokle tā pati balalaika vien ir to un to brīvajos brīžos iemīļojuši spēlēt tālajās Krievijas tundrās un tundrās.
Par kokles izplatību Sibīrijā liecina skaņdarbu anotācijas. Piemēram, Paula sacerētās „Matrjoška” skaņas liecinot par emocionālu grūtsirdību stepes un tundras attālajās sādžās. Savukārt „Mana mazā Daša” ļauj sajust stepes un tundras burvīgos plašumus – labības laukus un mežus. Toties „Bērzs” stāsta par Krievijas sādžinieku vakarēšanu uz soliņa mājas durvju priekšā.
Klausieties Raimonda Paula kokles – „balalaikas” apdares: