Šķiroties pat tikai no nepilniem astoņiem latiem, ir iespējams iegādāties divu nedēļu polisi Eiropas apceļošanai, kas garantē, piemēram, 70 000 eiro medicīnas izdevumiem un 10 000 eiro slimnieka repatriācijai — diez vai ir vērts taupīt. Ir uzņēmumi, kas līdz septiņus gadus veciem bērniem, kas ceļo kopā ar ģimeni, apdrošināšanu piedāvā bez maksas.
Jāņem gan vērā, ka apdrošinātāji savos noteikumos viltīgi ierakstījuši vairākus izņēmumus, kad nemaksā neko, piemēram, ja nelaimi izraisījis terorisms, karš, revolūcija, dumpis, globāla epidēmija, dabas stihija. Tiesa, par pēdējo, slēdzot līgumu, ir iespējams vienoties atsevišķi.
Apdrošināšana nesedz arī izdevumus, saistītus ar grūtniecību, garīgo slimību ārstēšanu, hronisku kaišu saasināšanos, arī, ja ceļotājs ārzemēs aplipinājies ar seksuāli transmisīvu slimību.
Tātad, pirms slēgt līgumu, ir ieteicams rūpīgi izlasīt noteikumus, īpaši izņēmumu sadaļu. Piemēram, „BTA” pat ir tiesīga atteikt apdrošināšanas atlīdzības izmaksu, ja, „iestājoties nelaimes gadījumam, klienta organismā ir konstatēta alkohola klātbūtne” — un nav nekādas nozīmes, vai viņš „bezfilmā” līdis okeānā peldēties vai pēc vīna glāzes klusi sēdējis autobusā, kas avarējis. Citi apdrošinātāji tomēr ņem vērā, vai reibums ir veicinājis bēdīgās sekas, turklāt — vai promiles pārsniedz konkrētajā valstī auto vadīšanai atļauto līmeni.