Diētas ārsti zina stāstīt, ka mediķa brīdinājums par iespējamo svara pieaugumu nereti darbojas kā stimuls vairs neievērot sabalansētu ēdienkarti un atsacīties no vingrošanas: „Ko nu vairs censties! Svars jau pieaugs tik un tā!” Būtībā ārsts ir „ielicis rokās” labu argumentu attaisnojumam par liekajiem tauciņiem: „Pie visa vainīga tablete!” Tomēr lielākoties apgalvojums par svara pieaugumu HK lietošanas dēļ ir mīts. Protams, uzsākot regulāri lietot jaunu medikamentu, organismam vajadzīgs adaptācijas laiks (gluži tāpat mums jāpierod pie jauna mobila tālruņa darbības principiem), kas ilgst aptuveni divus, trīs mēnešus. Šajā laikā būtu rūpīgāk jāpievēršas savam režīmam – varbūt ir vērts pat pierakstīt apēsto un fiziskās slodzes laiku. Tas ļaus noteikt, vai apetīte kļuvusi lielāka, vai apēsts vairāk un kā šīs kalorijas patērētas. Lielākoties pielāgošanās medikamentam notiek bez radikālām pārmaiņām ēšanas ieradumu ziņā. Izrādās, tablete nav pie vainas, ja vien tiek ievērots veselīgs dzīvesveids!
Mīts Nr. 2 – HK piesātina organismu ar hormoniem
„Nevēlos, lai manu ķermeni piebāž ar hormoniem!” mēdz izteikties dažas sievietes, bīstoties no HK. Šīm bailēm nav pamata, jo, lai arī papildus dabiskajiem hormoniem tiks pievadīti sintētiskie, to devas ir niecīgas un samazinātas līdz nepieciešamajam minimumam, un tabletes darbības ilgums ir tikai 24 stundas. Mūsdienu HK sastāvs tiek maksimāli pielāgots ideālajai devai, lai sasniegtu nepieciešamo efektu – izvairītos no nevēlamas grūtniecības un vienlaikus nenodarot kaitējumu sievietes organismam.
Pētījumu, kas statistiski ticami apstiprinātu, ka HK lietošana veicina celulīta rašanos, nav. Kā zināms, celulīts ir strukturālas pārmaiņas tauku šūnās, kas pastiprināti nogulsnējas saistaudos, radot neglīto „apelsīna miziņas” efektu. Noskaidroti celulīta rašanās iemesli– neadekvāts ēšanas režīms, mazkustīgs dzīvesveids, ģenētiska pārmantojamība, smēķēšana, vecumam atbilstošas ādas un audu pārmaiņas, arī hormonāli traucējumi, slimības. Niecīgā hormonu daudzuma dēļ, ko satur HK tablete, preparāts nav ierindojams šo pamatiemeslu skaitā.
Mīts Nr. 4 – lietojot HK, mazinās seksuālā vēlme
HK tabletīte noteikti nebūs galvenais iemesls, kādēļ mazinās libido, tomēr nedaudz teorētiski to varētu mazināt. Tas tādēļ, ka seksuālo vēlmi nosaka vīrišķais hormons-testosterons. Ovulācijas laikā tā daudzums organismā pieaug. Lietojot HK, tā izstrādā arī vīrišķos hormonus, tātad organismā nenoris dabisks testosterona paaugstinājums. Uz šī fona pastāv iespēja, ka nedaudz mazinās seksuālā vēlme. Katrā ziņā lielāki libido „ienaidnieki” ir zems sievietes psihoemocionālais stāvoklis un stresa līmenis vai savstarpējās un pāra attiecības.