Ždanokas advokāts atzīst Latvijas okupāciju
Sabiedrība

Ždanokas advokāts atzīst Latvijas okupāciju

Jauns.lv

„Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” juristkonsultants un eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas advokāts Bils Bourings atzinis Latvijas okupācijas faktu, kas ir pretrunā ar PCTVL nostāju.

Ždanokas advokāts atzīst Latvijas okupāciju...
Britu jurisprudences profesors Bils Bourings, kurš pārstāv Tatjanas Ždanokas intereses Eiropas tiesā un Eiropas Parlamentā publiski ir atzinis Latvijas okupācijas faktu.
Britu jurisprudences profesors Bils Bourings, kurš pārstāv Tatjanas Ždanokas intereses Eiropas tiesā un Eiropas Parlamentā publiski ir atzinis Latvijas okupācijas faktu.

Pirms Jāņiem britu jurists Bourings, kurš pārstāv Ždanoku Eiropas tiesā un sniedz juridiskās konsultācijas PCTVL, Rīgā sarīkotajā preses konferencē atzina Latvijas okupāciju.

Viņš teica: „Tā kā Molotova – Ribentropa pakts bija noziedzīgs, arī tā sekas ir noziedzīgas. Es uzskatu, ka 1940. gadā Latvija tika okupēta.” Šāda PCTVL jurista „atzīšanās” ir krasā pretrunā ar šīs politiskās organizācijas spītīgo nevēlēšanos atzīt Latvijas okupāciju. Viens no argumentiem, kāpēc PCTVL nevēlas atzīt Latvijas okupāciju ir tas, ka tādā gadījumā visi nepilsoņi tikšot automātiski atzīti par okupantiem un viņiem var draudēt deportācija no Latvijas.

Tomēr citos jautājumos Bourings paliek uzticīgs PCTVL dogmām. Viņš, piemēram, uzskata, ka visiem nepilsoņiem automātiski pienākas Latvijas pilsonība un tos, kuri iestājas par principu: „Latviju - latviešiem!”, sauc par „īstiem maniakiem, kas sabiedrībai ir ļoti bīstami”.

Vienlaikus Bourings arī aizstāvēja sarkano partizānu Vasiliju Kononovu, kuru Eiropas tiesa nesen atzina par vainīgu bandītismā un par atbildīgu mierīgo iedzīvotāju slepkavībā Mazo Batu sādžā 1944. gadā. Bourings to uzskata par „normālu” parādību kara apstākļos: „Partizāni Otrā pasaules kara laikā pret nacistiem cīnījās arī Francijā, Itālijā, Beļģijā... Partizāni, protams, izmantoja visas cīņas metodes kara laika apstākļos un, piemēram, mašīnā vai vilcienā, ko viņi uzspridzināja, atradās arī civilpersonas. Tādi ir kara laika likumi.”

Elmārs Barkāns

Tēmas