Sabiedrība

Kampars rosina ieviest mikrouzņēmumu nodokli

Jauns.lv

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) aicinās valdību rosināt sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi jau tuvākajā laikā, lai lemtu par mikrouzņēmumu nodokļa ieviešanu, sākot no šā gada 1.septembra, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ministra preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Kampars rosina ieviest mikrouzņēmumu nodokli...

Kampars norādījis, ka vienotā mikrouzņēmumu nodokļa ieviešana ir būtisks nosacījums uzņēmējdarbības vides uzlabošanai Latvijā, kas ļaus veiksmīgāk attīstīt esošos mikrouzņēmumus, kā arī kopā ar samazināto uzņēmuma dibināšanas pamatkapitālu un citām priekšrocībām sekmēs jaunu uzņēmumu veidošanos.

"Būtiski, ka vienotā nodokļa ieviešana ļaus daudz veiksmīgāk attīstīties tieši ģimenes uzņēmumu segmentam un uzņēmējdarbībai reģionos," norādīja Kampars.

Ministrs minēja, ka patlaban ir svarīgi panākt, lai Saeima pēc iespējas ātrāk pieņem šo likumprojektu paketi, kā rezultātā būs iespējams pilnībā iedzīvināt jau pērn valdībā pieņemto Mikrouzņēmumu atbalsta programmu.

Jau ziņots, ka Saeimas Budžeta un finanšu komisija šodien nolēma virzīt izskatīšanai kādā no tuvākajām Saeimas ārkārtas sēdēm ar mikrouzņēmumu nodokļa ieviešanu saistīto likumprojektu paketi.

Komisijas sagatavotie grozījumi paredz, ka mikrouzņēmuma nodokļu likme būs 9% gadā.

Partijas "Jaunais laiks" (JL) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis ir izplatījis paziņojumu, kurā pauž nostāju, ka mikrouzņēmumu nodokļa likums jāpieņem vēl šovasar.

Mikrouzņēmumu nodokļa likuma pieņemšana ir viens no nozīmīgākajiem šī Saeimas sasaukuma uzdevumiem, un tas ir nozīmīgs lēmums, kas ļaus piemērot pazeminātu - 9% - nodokļa likmi mikrouzņēmumiem un tādējādi kļūs par nozīmīgu instrumentu tālākai valsts ekonomikas augšupejai, uzskata Zaķis. Šī likuma pieņemšana neesot atliekama uz rudeni, Saeimai tas jāpieņem vēl šovasar.

Zaķa ieskatā, ar šī likumprojekta pieņemšanu noslēgsies nozīmīgs vairāk nekā deviņu mēnešu ilgs darbs pie mikrouzņēmumu atbalsta koncepcijas izstrādes un ieviešanas, kuras mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos, risināt nodarbinātības problēmas un mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru.

Kā aģentūru LETA informēja JL sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota, Latvijā ir vairāk nekā 30 000 uzņēmumu, kuru apgrozījums nepārsniedz 70 000 latu un kuros tiek nodarbināti ne vairāk kā pieci darbinieki.

Pazeminātā vienotā nodokļu likme ne tikai uzlabos to konkurētspēju, bet radīs apstākļus, kas veicinās uzņēmuma īpašnieku ieinteresētību maksāt nodokļus valstij, ir pārliecināts JL.

Savukārt kopā ar citām jau pieņemtajām koncepcijas sastāvdaļām, kas atvieglo grāmatvedību un ļauj dibināt SIA par vienu latu, Latvijas iedzīvotāji tiks iedrošināti nodarboties ar uzņēmējdarbību.

Likumprojekts attiecas gan uz fiziskām personām, kas veic saimniecisko darbību, gan individuāliem uzņēmējiem, zemnieka vai zvejnieka saimniecībām vai sabiedrībām ar ierobežotu atbildību, ja to dibinātāji un dalībnieki ir fiziskas personas, apgrozījums gada laikā nepārsniedz 70 000 latu un darbinieku skaits nepārsniedz piecus cilvēkus.

Likumprojekts paredz vienotu mikrouzņēmumu nodokļa likmi - 9% no apgrozījuma jeb mikrouzņēmuma saimnieciskās darbības ieņēmumiem.

Nodoklī ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodoklis un uzņēmējdarbības riska valsts nodeva par mikrouzņēmuma darbiniekiem.

LETA