„Panorāma” kļūst par Šlesera ruporu?
Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta vadītājam Marekam Gailītim viņa kolēģi pārmet politiskās kustības ”Par labu Latviju” un sevišķi Šlesera reklamēšanu „Panorāmā”.
Interneta portālā revolucija,eu publicētā kāda bijušās LTV Ziņu dienesta žurnālistes vēstulē, kurā tiek apgalvots, ka Zinu dienesta vadītājs Mareks Gailītis ir dedzīgs „Par labu Latviju” (PLL) atbalstītājs un līdz ar to priekšvēlēšanu laikā sabiedriskās televīzijas ziņu raidījums „Panorāma” pārvēršas par PLL tribīni, kas nav pieļaujams.
Portālam ir.lv Gailītis sev adresētos apvainojumus nosauca par murgiem: „Negribu šādus murgus pat komentēt. Ja šis anonīmais cilvēks atļāvies ko tādu uzrakstīt par Ziņu dienestu un tā cilvēkiem, tad šis cilvēks ir pārkāpis visas ētikas robežas.” Tai pašā laikā jāsaka, ka arī vairāki pašreizējie televīzijas darbinieki, tostarp arī „Panorāmas” producente Dagnija Neimane, apgalvo, ka Gailīti ir angažējusi PLL
Lūk, kas rakstīts bijušās „Panorāmas” žurnālistes vēstulē:
„1. Kad tika dibināta šī organizācija (PLL), tad sestdienas rītā mans kolēģis, kuram bija jāveido par to sižets, saņēma vairākus telefona zvanus no Gailīša, kuru nolūks bija izkontrolēt, vai sižets tiešām tiks taisīts un īpaši piekodināts, ka mēs neesam ne par, ne arī pret šo organizāciju. Tas ir īpatnēji, jo, pirmkārt, citu organizāciju dibināšanu viņš nemaz nepiemin, otrkārt, tas bija sestdienā, kad Gailītis vispār neatceras, ka vada Ziņu dienestu, un, treškārt, tik aktīva interese par to, kas būs sižetā, ir neredzēta.
2. Pagājušajā svētdienā vispār bija nedzirdēta nekaunība – viņš lika žurnālistam veidot garu interviju ar (Juri) Savicki, kurš ir (gāzes kompānijas) „Itera” pārstāvis Latvijā un viens no lielākajiem „Par labu Latviju” ziedotājiem. Un burtiski – lika, lai gan žurnālists norādīja, ka, pirmkārt, šis būs reklāmsižets par „Iteru” un, otrkārt, arī par intervējamā politisko piederību. Tomēr Gailītis nelikās to dzirdam un uzdeva izveidot materiālu. Lai gan tikpat labi tagad citas partijas arī var pieprasīt raidlaiku un šādu interviju.
3. Laikā, kad Latvija notika „Jaunais vilnis” īpaša redakcijas uzmanība tika pievērsta nevis konkursa atklāšanai un noslēgumam, kā tas būtu normāli, bet gan nedēļas vidū tika pieprasīts materiāls par to, kā konkursa rīkotāji tiekas ar Šleseru. Un nevis par tikšanos Jūrmalas domē, kas vēl būtu saprotami, bet nē – tieši ar Šleseru. Kad žurnālists atteicās to darīt, uzdevums tika deleģēts Krievu ziņu dienesta kolēģiem, bet pēc tam vakarā „Panorāmas” darbiniekam tika likts no krievu valodā nofilmēta materiāla tomēr sagatavot ziņu par šo tikšanos.
4. Kad Šlesers devās savā PR gājienā pa Vecrīgu, lai apskatītu, kā Vecrīgā klājas ārzemju tūristiem, „Panorāmas” darbiniekiem tikai ar lielām pūlēm un pretī runāšanu izdevās novērst sižetu par šo gājienu. Tā vietā tika uztaisīts sižets par ārzemju tūristu situāciju pilsētā, bet tik un tā bija kadri, kuros redzams, ka Šlesers staigā pa pilsētu.”
Elmārs Barkāns