Ķīnas vēstnieks sola veicināt Latvijas preču eksportu
26. augustā ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) un jaunā Ķīnas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijā Hu Ješuņa tikšanās laikā Ješuņs solījis veicināt Latvijas preču eksporta palielināšanu uz Ķīnu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Tikšanās laikā Kampars uzsvēris, ka EM turpinās aktīvi sadarboties ar Ķīnas vēstniecību, lai kopīgiem spēkiem veicinātu divpusējās ekonomiskās sadarbības attīstību gan starpvaldību, gan uzņēmēju līmenī.
Par veiksmīgu divpusējo ekonomisko dialogu liecina pēdējo gadu sadarbība un dažādu svarīgu pasākumu norises, piemēram, Ķīnas vicepremjera un uzņēmēju delegācijas vizīte Latvijā, Latvijas premjera vizīte Ķīnā šā gada maijā, Latvijas-Ķīnas ekonomiskais forums un Latvijas-Ķīnas apvienotās komitejas septītā sēde. Turklāt abas valstis līdz šim ir ieguldījušas arī lielu darbu savstarpējās līgumtiesiskās bāzes paplašināšanai, kas stiprinās ekonomiskās, tirdzniecības un investīciju saites starp abām valstīm, kā arī kļūs par pamatu Latvijas un Ķīnas uzņēmēju sadarbībai.
Ķīnas vēstnieks pauda gandarījumu par iespēju pildīt savus pienākumus tieši Latvijā. Viņš uzsvēra, ka tirdzniecības un ekonomiskajiem jautājumiem abu valstu attiecībās patlaban ir īpaša nozīme. Vienlaikus vēstnieks pauda gatavību aktīvi strādāt pie abu valstu tirdzniecības bilances līdzsvarošanas, veicinot Latvijas preču importu Ķīnā.
Jaunais Ķīnas vēstnieks Latvijā Ješuņs dzimis 1952.gadā. Ārlietu dienestā strādājis kopš 1972.gada, tāpat strādājis vēstniecībās Maltā, Togo, Meksikā, ASV un Kanādā. No 2005.gada līdz 2008.gadam bijis vēstnieks Tongas Karaļvalstī.
2009.gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu sasniedza 181 miljonu eiro (aptuveni 127 miljoni latu), kas ierindoja Ķīnu 18.vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū.
Eksports uz Ķīnu veidoja 21,3 miljonus eiro (aptuveni 14 miljoni latu), kas ir 0,3% no kopējā Latvijas eksporta, savukārt imports bija 159,7 miljoni eiro (aptuveni 112 miljoni latu) jeb 1,2% no kopējā importa, tādējādi Ķīna bija Latvijas 37.nozīmīgākais eksporta un 13.nozīmīgākais importa partneris.
Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Ķīna ierindojas 53.vietā, investīciju apjomam sasniedzot 871 362 latus.
Saskaņā ar Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" datiem Latvijā darbojas 45 uzņēmumi ar Ķīnas kapitālu.
LETA