Jelgavas mēru apvaino „sportiskā” cinismā
Jelgavas mērs Andris Rāviņš ir izcēlies ar īpašu cinismu, jaunuzbūvēto Zemgales Olimpisko centru prezentējot kā pašvaldības sasniegumu, uzskata vairāki Olimpiskās komitejas pārstāvji.
Ceturtdien, 2. septembrī ar lielu pompu Jelgavā tiek atklāts Zemgales Olimpiskais centrs (ZOC) ar vieglatlētikas stadionu, diviem futbola laukumiem, sporta spēļu zāli un citiem sporta infrastruktūras objektiem. Centru sāka celt 2007. gadā un tā būvei iztērēti 16,5 miljoni latu.
Rāviņš pretojās Olimpiskā centra būvniecībai
Tagad ZOC ir modernākā sporta būve reģionā un tai būs nozīmīga loma Zemgales sporta attīstībā. Tomēr tajā ir arī vairākas nepilnības, uzsver profesionāļi.
Pašlaik ZOC atklāšanu kā lielu pašvaldības sasniegumu pasniedz Jelgavas mērs Rāviņš, kurš klāsta, ka tikai pateicoties pilsētas domes rīcībai un uzņēmībai ir panākta tik vērienīga sporta centra būve.
Tomēr, kā liecina portālā jelgavnieki,lv publicētā informācija, pašvaldība ar Rāviņu priekšgalā ir nevis atbalstījusi, bet gan bremzējusi Olimpiskā centra tapšanu. Tā pat neesot vēlējusies šo sporta būvi. Rāviņš pret olimpisko centra būvi esot iestājies savtīgu iemeslu dēļ, jo Olimpiskā sporta centra būvi bija paredzēts koordinēt Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK), kā rezultātā Jelgavas dome no tās negūtu nekādu labumu. Šajā sakarā arī jāpiebilst, ka Rāviņš ir ne tikai Jelgavas pilsētas galva, bet arī LOK Izpildkomitejas loceklis. Tad, kad Rāviņu piedraudēja izslēgt no LOK, viņš tomēr negribīgi piekrita ZOS būvei.
Vismaz divi LOK pārstāvji, kuri nevēlējās, lai viņu vārdi tiktu publiskoti, jelgavnieki.lv apstiprināja, ka Jelgavas mērs nesot bijis mierā ar situāciju, ka projekta realizētāji jau iepriekš bija „iezīmēti”, kas liek domāt, ka pašvaldības vadītājs nav piekritis, jo viņš no projekta realizācijas negūtu savtīgus labumus. Tolaik, kā stāsta aculiecinieki, Rāviņš arī norādījis, ka šāds centrs viņam radīšot tikai klapatas – kamēr citi ar to pelnīs, Rāviņam tas būs jāuztur, raksta jelgavnieki.lv.
Jelgavai esot Zemgales centram, ZOC veidot citur būtu bezjēdzīgi, tāpēc citiem LOK pārstāvjiem nācies Rāviņu ne bez pūlēm pierunāt.
Jelgavas pašvaldība sev pieraksta svešus nopelnus
Jelgavas Domes deputāts, uzņēmējs Dainis Liepiņš apstiprina, ka arīdzan sarunās ar LOK ne reizi vien ir dzirdējis, ka Rāviņš bija pret centra būvniecību. „Manuprāt, ļoti ciniski ir tas, ka pašvaldība pašlaik ZOC pozicionē kā savu lolojumu, lai gan patiesībā ne pats Rāviņš, ne kāds cits no pašreizējās pašvaldības vadības nav tiesīgs saukt centru par savu nopelnu,” teic Liepiņš.
Pats Rāviņš sev izteiktos apvainojumus noliedz un caur savu preses sekretāri ir paziņojis: „Paustie apgalvojumi par ZOC ir izdomājums un klaji meli, tādēļ neuzskatu par nepieciešamu tos komentēt.”
„Nesportiskais” Zemgales Olimpiskais centrs
Cinisms esot izpaudies arī ZOC „negribīgajā” celtniecības gaitā. Pašvaldība neesot konsultējusies ar sporta profesionāļiem un ZOC tagad iznācis pusdarīts.
Tam piekrīt arī sporta komentētājs Anatolijs Kreipāns, kurš ir izteicies: „Kad man pateica, ka centrs izmaksās 16 miljonus latu, un būs tikai seši vieglatlētikas celiņi, gandrīz „apkritu”. Pat Latvijas čempionātu nevar rīkot, jo šajā gadījumā ir jābūt astoņiem celiņiem!” Viņš norādīja, ka kāds zināms arhitekts esot teicis, ka seši celiņi un daudzas citas nepilnības iepretim lielajai naudas summai, kas iztērēta, neliecinot par tā cēlāju godaprātu.
Arī basketbola kluba „Zemgale” treneris Varis Krūmiņš nav apmierināts ar basketbolam atvēlēto vietu. „Nesaprotu, kāpēc nav paņemts projekts no Ventspils vai Valmieras centriem un uztaisīts tāds pats, jo tur viss ir ļoti pareizi,” uzsver Krūmiņš.
Tikmēr Latvijā ZOC atklāšana 2. septembrī tiek pasniegta kā grandiozs pozitīvs notikums visas valsts mērogā, ko ar Anglijas premjerlīgas futbola kluba „Blackpool” un komandas „Jelgava” futbola spēles tiešraidi atzīmēs arī sabiedriskā televīzija.
Elmārs Barkāns/Foto: LETA