Sabiedrība

Pazīstamu cilvēku iesaistīšanās politikā ir muļķīga un noziedzīga

Jauns.lv

Pazīstamu dažādu jomu cilvēku, kuriem trūkst nepieciešamās izglītības un spēju, iesaistīšanās politikā ir ne tikai muļķīga, bet reizēm pat noziedzīga, uzsvēra izklaides šovu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare.

Pazīstamu cilvēku iesaistīšanās politikā ir muļķīg...

Intervijā aģentūrai BNS, atbildot uz jautājumu, vai tomēr nedomā par iesaistīšanos politikā, Sipeniece-Gavare citēja profesoru Preobraženski no Mihaila Bulgakova darba "Suņa sirds", kurš teicis: "Es operēšu un Lielajā lai dzied." "Ar to es vēlos pateikt, ka es darīšu to, ko es māku, un es neiešu nekad tur, kur es nejutīšos droši, labi un stabili," paskaidroja šovbiznesa pārstāve un piebilda, ka politikā nekad labi nejutīsies kaut vai nepieciešamās izglītības trūkuma dēļ.

"Es uzskatu, ka politiķim ir vajadzīgas vismaz divas, ja ne visas trīs izglītības - vismaz ekonomika un jurisprudence, un būtu labi, ja būtu arī zināšanas politoloģijā. Es nezinu, kas tie ir par cilvēkiem, kuri bez vajadzīgās izglītības iet uz turieni. Acīmredzot viņiem vecāki bērnībā nav kaut ko līdz galam izstāstījuši, ka varbūt tā nevajag," minēja Sipeniece-Gavare.

Viņasprāt, vienkārši sabiedrībā pazīstamu cilvēku iesaistīšanās politikā vienmēr izskatījusies, mazākais, muļķīgi.

"Reizēm vēl skumīgi un - es pat teiktu - reizēm arī noziedzīgi. Es uzskatu, ka aktieri un sportisti, kas sēž Saeimā, nodara lielāku postu nekā tie, kuri domā, ka ir politiķi, nekā tie, kuri tiek ievēlēti no pašvaldībām," norādīja pazīstamā šovu vadītāja, piemetinot, ka "labs aktieris, kas iesēžas Saeimā, apzog tautu, jo viņš tajā brīdī nav savā profesijā, kurā varētu izdarīt daudz ko interesantu, dot cilvēkiem daudz lielāku labumu, uzrunādams viņus kā aktieris".

Viņasprāt, līdzīgi ir arī ar sportistiem, kuriem vajadzētu trenēties un sasniegt labus rezultātus, tādējādi nesot Latvijas vārdu pasaulē, kas tik mazai valstij ir ļoti svarīgi.

"Piemēram, [Viktors] Ščerbatihs bija labs sportists. Par ko viņš tagad kļuvis? (..) Ir jau saskaitītas tās dienas, kad viņš ir sēdējis Saeimā. Viņš pat nepakautrējās saņemt naudu par tām dienām, kad Saeimai nav bijis nemaz tuvumā. Līdz ar to manās acīs viņa vērtība ir ļoti nokritusi. (..) Katrs no mums ir atbildīgs par to, ko viņš dara. Manuprāt, Ščerbatihs daudz ko ir dzīvē zaudējis [ar to], ka kļuva par deputātu," atzina Sipeniece- Gavare.

Pie tā, ka liela daļa iedzīvotāju savu politisko izvēli tomēr izdara par labu pazīstamiem cilvēkiem no dažādām jomām, viņasprāt, vainīgs ir izglītības trūkums.

"Iemesls ir viens - tas ir totāls izglītības trūkums. Cilvēkam zināšanas ir vajadzīgas nevis, lai viņš turīgi dzīvotu, bet gan tāpēc, lai viņš saprastu, ka viņš ir līdzatbildīgs visā, kas notiek valstī," viņa sacīja. "No cilvēka tiek prasīta atbildīga rīcība reizi četros gados - aiziet un atbildīgi novēlēt. Nevis aiziet un novēlēt pēc principa: "Ā, kas tas tāds? Ščerbatihs?! Ā, tas ir tas lielais, būdīgais vecis - nu tad par to!" Jo citus jau viņš nemaz neapzīst.. Un to jau tie politikāņi zina. Viņi zina, ka lielākā masa cilvēku ir ļoti viegli manipulējami," pārdomās dalījās šovu vadītāja.


BNS