Lieta par ugunsgrēku, kurā bojā gāja vecāki un bērni, nonākusi līdz tiesai
Tiesa sāks skatīt krimināllietu par valsts amatpersonu bezdarbību, pildot amata pienākumus, pret trim ugunsdzēsējiem, kas piedalījās glābšanas darbos 2006.gadā ugunsgrēkā Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā 11.
Lieta 2010.gada 1.novembrī saņemta Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā. Pirmā tiesas sēde paredzēta 2011.gada 11.martā plkst.12.
Kā liecina Tiesu informatīvajā sistēmā publicētā informācija, uz apsūdzēto sola sēdīsies Maksims Kisļaks, Leonīds Ivanovskis un Ivars Žagata, kuri apsūdzēti pēc Krimināllikuma 319.panta 2.daļas par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tā izraisījusi smagas sekas.
Minētais likuma pants vainīgās personas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.
Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras ārējo sakaru koordinētājs Andrejs Vasks, amatpersonas ir apsūdzētas par to, ka neattaisnojami nepareizi veica situācijas novērtējumu, lai izglābtu vismaz divus cietušos, no kuriem viens gāja bojā. Plašāku informāciju par apsūdzību prokurore pagaidām nesniedz.
Kā ziņots, 2006.gada 6.janvārī Rīgā, 12 stāvu namā Rīgā, M.Ķempes ielā 11, izcēlās ugunsgrēks, kurā bojā gāja četri cilvēki, vēl viens bērns guva ļoti smagus ievainojumus.
Ģenerālprokuratūra pēc traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku iesnieguma sāka kriminālprocesu par iespējamo VUGD amatpersonu bezdarbību. Kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma 319.panta 2.daļas. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad prokuratūra saņēma pieteikumus, kuros paustas aizdomas par iespējamo noziedzīgo nodarījumu.
Policija 2007.gada janvārī kriminālprocesu izbeidza, jo netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs. Savukārt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Vita Hutore 2007.gada februārī šo kriminālprocesu atjaunoja. Prokurore bija saņēmusi sūdzību par policijas iepriekš pieņemto lēmumu izbeigt kriminālprocesu par šo ugunsgrēku.
Izvērtējot visus lietas materiālus, Hutore nolēma atjaunot kriminālprocesu, jo policijas lēmumā par tā izbeigšanu neesot izvērtēti visi pierādījumi, kas savākti izmeklēšanas gaitā. Prokurore arī uzskatīja, ka policijai papildus jāveic atsevišķas izmeklēšanas darbības. Atjaunotais kriminālprocess tika nodots izmeklēšanas turpināšanai Valsts policijā, ko policija vairākus gadus papildus izmeklēja.