Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
VL-TB/LNNK frakciju soda par kopēšanas limitu pārsniegšanu Saeimā

VL-TB/LNNK frakciju soda par kopēšanas limitu pārsniegšanu Saeimā

Sabiedrība
2011. gada 12. janvārī 15:09 2011. gada 12. janvārī 15:09
 
Saeimas Saimnieciskā komisija nolēma sodīt nacionālās apvienības VL-TB/LNNK frakciju par atļautā kopēšanas limita pārsniegšanu.

­

Kurš ir lielākais kopētājs?

Pagājušā gada decembrī VL-TB/LNNK frakcija atļauto 3200 kopiju vietā bija izgatavojusi 3700 kopijas, un par šo 500 virslimita kopiju izgatavošanu komisija uzdeva Saeimas kancelejai no frakcijas saimnieciskajiem izdevumiem piešķirtajiem līdzekļiem atskaitīt 25 latus.

VL-TB/LNNK frakcijas pārstāvis Imants Parādnieks gan minēja, ka, piemēram, novembrī frakcija izgatavojusi tikai 400 no 3200 atļautajām kopijām. Tomēr citi komisijas deputāti norādīja, ka šāda kārtība jau esot sena un nekādi limita "uzkrājumi" no iepriekšējiem mēnešiem netiekot pieļauti, turklāt parlaments cenšas samazināt dokumentu daudzumu papīra formā.

Komisijas priekšsēdētāja Ilze Viņķele (PS) piebilda, ka kopiju daudzums īpaši pieaugot brīžos, kad partijas rīko savus kongresus.

Kā liecina Saimnieciskās komisijas materiāli, citas frakcijas kopēšanas limitus nav pārsniegušas. Piemēram, "Vienotības" frakcija, kurā ir 33 deputāti, izgatavojusi tikai 700 kopijas no atļautajām 13 200 kopijām, bet "Saskaņas centra" frakcija, kurā ir 29 deputāti - 3100 no 11 600 atļautajām kopijām.

Apvienības "Par labu Latviju" frakcija, kurā ir tikpat deputātu, cik VL-TB/LNNK frakcijā - astoņi, izgatavojusi 1900 no atļautajām 3200 kopijām, bet Zaļo un zemnieku savienības frakcija, kurā ir 22 deputāti - 3900 no 8800 atļautajām kopijām. Katrā frakcijā, rēķinot uz vienu deputātu, mēnesī kopētājā atļauts izgatavot 400 kopijas.

Vēlāk, diskutējot par iespējām padarīt Saeimu "zaļāku", deputāti apsprieda iespējas samazināt izlietojamā papīra daudzumu. Deputāte Ingrīda Circene (V) rosināja grozīt Saeimas Kārtības rulli, nosakot, ka deputāti nevis ar iesniegumu var atteikties no dokumentiem papīra formā, bet gan viņam būtu jāpiesakās, ja vēlētos šos dokumentus saņemt.

"Daudzi deputāti neizlasa lielu daļu šo dokumentu," norādīja Circene, piebilstot, ka katram, kam ir interese, papildus elektroniskajam formātam ir iespēja iegūt arī dokumentus papīra formā.

Deputāti nolēma, ka izpētīs iespējas veikt minētās izmaiņas un pie šī jautājuma atgriezīsies nākamajā sēdē.

LETA/Foto:LETA

­

Citi šobrīd lasa

"Tā ir zīme!" Putina ziemas pelde zilās apakšbiksēs "uzspridzina" tviteri 4
Slēpotāji publicē šausminošus attēlus no sacensībām ekstrēmos apstākļos; divi varētu pat zaudēt pirkstus
Otrdien Latvijā atklāti 1088 jauni Covid-19 gadījumi; 20 cilvēki miruši 1
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой