112

Ar trakumsērgu slimu jenotsuni uz klīniku atnes, ietītu jaciņā

Jauns.lv

Pirmdienas vakarā Vecmīlgrāvja iedzīvotāji veterinārajā klīnikā, ietītu jaciņā, nogādājuši ar trakumsērgu slimu jenotsuni, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas pārstāve Lita Konopore.

Ar trakumsērgu slimu jenotsuni uz klīniku atnes, i...

"Nav skaidrs, kā notikusi komunikācija ar glābšanas dienestu un Rīgas domes klaiņojošo dzīvnieku ķērāju pārstāvi, taču Vecmīlgrāvja iedzīvotāji aizdomīgo jenotsuni nolēma paši nogādāt tuvākajā veterinārajā klīnikā," sacīja Konopore.

"Cilvēki lūguši palīdzību, zvanot uz 112, vairākas reizes savienoti ar dažādiem dienestiem, bet sapratuši, ka būs vien jātiek galā pašu spēkiem. Piezvanot Rīgas domes ķērāja pārstāvim, varēju pārliecināties, ka iedzīvotāji patiešām tiek aicināti jenotu pašrocīgi nogādāt veterinārajā klīnikā, paskaidrojot, ka klaiņojošo meža dzīvnieku ķeršanai un transportēšanai paredzētā Rīgas domes piešķirtā nauda esot jau izlietota," sacīja veterinārās klīnikas "Nordavet" vadītāja Daila Dreimane.

Meža dzīvnieka atrašanās pilsētā un tā vieglā noķeršana radījusi bažas par saslimšanu ar trakumsērgu, tādēļ dzīvnieka smadzeņu paraugs nosūtīts izmeklēšanai laboratorijā, bet visām personām, kam bijusi saskare ar šo jenotu, nekavējoties jāsaņem attiecīgā medicīniskā palīdzība ārstniecības iestādē, norādīja Konopore.

"Jenoti guļ ziemas miegu tik ilgi, kamēr zemi klāj sniegs. Dažreiz atkusnis vai meža darbi priekšlaicīgi pārtrauc gulēšanu, taču vesels meža dzīvnieks nekad neļausies tikt notverts, vēl jo vairāk - tikt nests," sacīja Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Viduža.

Viņa uzsvēra, ka par meža dzīvnieka parādīšanos apdzīvotā vietā jāinformē Pārtikas un veterinārais dienests, kurš dos norādījumus, kā rīkoties katrā konkrētā gadījumā.

"Cilvēki parasti šādos gadījumos arī vēršas tuvākajā zināmajā veterinārajā klīnikā, taču nav saprotams, kādēļ Rīgas dome klaiņojošo dzīvnieku populācijas kontroles modeli nākamajiem četriem gadiem veido pēc sev vien zināmiem kritērijiem," sacīja veterinārārste, uzsverot, ka neviens veterinārārsts nebūtu ieteicis jenotsuni ķert un nest, zinot, cik ļoti šāda rīcība apdraud cilvēku un dzīvnieku veselību un dzīvību.

LETA