No Cēsu slimnīcas izraksta paralizētu sievieti ar neciešamām sāpēm
Bezpalīdzīgā stāvoklī ar necilvēcīgām sāpēm pirms dažām dienām no Cēsu slimnīcas tika izrakstīta kāda sirmgalve ar lauztu mugurkaulu. Viņa atstāta bez mediķu aprūpes un pretsāpju medikamentiem.
Pirms nedēļas ātrā palīdzība uz Cēsu slimnīcu nogādāja sirmo pacienti Viju ar mugurkaula lūzumu. Slimnīcas mediķi veikuši vairākas pacientes veselības stāvokļa pārbaudes un pieņēmuši lēmumu Viju izrakstīt no slimnīcas, ziņo LNT raidījums „Tautas balss”.
Pašlaik paralizētā paciente, kas atstāta bez mediķu aprūpes un medikamentiem, cieš no ļoti spēcīgām sāpēm, kuras, pēc ārstu domām, izraisot kāda onkoloģiska saslimšana. Ārsti pirms Vijas izrakstīšanas no slimnīcas tuviniekiem norādījuši, ka viņai būtu nepieciešama onkologa konsultācija un jāiestājas rindā, lai veiktu magnētiskās rezonanses izmeklējumus diagnozes precizēšanai.
Vija pārvesta mājās, kur par slimnieci rūpes uzņēmusies meita Vineta. Tuviniece nonākusi strupceļā, jo nezina, kā atvieglot mātes ciešanas - viņa mokās burtiski neizturamās sāpēs.
Pacientes meita „Tautas balsij” sacīja”: „Onkologs nav, pārvietot nevar, zāles es viņai iedot nevaru. Izmet cilvēku no slimnīcas, lai viņš sāpēs nomirst.”
Jāteic, ka izrakstot Viju no slimnīcas, ārsts tikai mutiski viņas meitai pateica, ka mātei visticamāk esot onkoloģiska saslimšana. Turklāt arī pateica, ka Cēsu slimnīca neveiks tālāku izmeklēšanu.
Tā kā netika saņemts ārstu uzstādītas diagnozes slēdziens par onkoloģisku saslimšanu, tas Vinetai liedz sagādāt mātei ģimenes ārsta izrakstītus pretsāpju medikamentus. „Ģimenes ārsts nevar uzrakstīt recepti bez onkologa slēdziena,” skaidroja Vineta.
Vineta „Tautas balsij” pauda neizpratni, kādēļ Cēsu slimnīcā nav veikta tik kritiskā stāvoklī esoša slimnieka magnētiskās rezonanses izmeklējumus, lai paralizētam cilvēkam nebūtu tāpēc pāris nedēļas jāgaida rindā. Tagad Vinetai pašai jāmeklē iespējas kā bezpalīdzīgo māti nogādāt pie speciālista, lai pierādītu saslimšanu ar onkoloģisku kaiti un māte saņemtu pretsāpju zāles.
Cēsu slimnīcas ārsti sarunā ar „Tautas balsi” taisnojās, ka magnētisko rezonansi nespējot uzreiz nodrošināt un tā netiek taisīta katru dienu. Turklāt onkologu arī nevarējuši uz slimnīcu izsaukt, jo slimnīcā sniedzot vienīgi neatliekamo palīdzību.
„Cēsu slimnīca ir parasta lauku slimnīciņa, kur sniedz neatliekamo palīdzību - onkologa mums nav. Onkologs - tā nav neatliekama palīdzība,” tā sarunā ar „Tautas balsi” izteicās kāda Cēsu slimnīcas pārstāve.
Tikmēr Veselības ministrijā, vērtējot šo gadījumu, atzīts, ka problēma neesot veselības aprūpes sistēmā, bet gan Cēsu slimnīcas personāla neizdarībā.
„Šāda situācija, kad cilvēkam ir jāmokās, nedrīkst būt - jebkurā gadījumā var uzstādīt klīniski pagaidu diagnozi, lai pacients var saņemt ārstēšanu gan no ģimenes ārsta, gan no speciālista, kas bija novērojis un ārstējis slimnīcā,” uzskata ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Egita Pole.
Pole raidījumam atzina, ka Veselības ministrija noteikti interesēsies par iespējām šai pacientei veikt nepieciešamos izmeklējumus, lai smagā stāvoklī esošam pacientam nebūtu divas nedēļas jāgaida pieraksta rindā. Savukārt Veselības inspekcija izskatīs Cēsu slimnīcas mediķu atbildību un rīcību pret bezpalīdzīgo pacienti.