Pensionāri Liepājas tramvajos ģībst un iedzīvojas sirdstriekā
Sabiedrība

Pensionāri Liepājas tramvajos ģībst un iedzīvojas sirdstriekā

Jauns.lv

Liepājas tramvajos visvairāk „pa zaķi” brauc gados vecāki cilvēki. Viņi nav tik sprauni, kā jaunieši, kuri, ieraugot kontrolieri, lec ārā no braucoša tramvaja, tāpēc tēlo „mirstamās kaites”.

Pensionāri Liepājas tramvajos ģībst un iedzīvojas ...

Liepājas tramvajos aizvien biežāk bez biļetes brauc pensionāri, kuri, ieraugot kontrolieri, ģībst un „iedzīvojas” sirdskaitēs.
Liepājas tramvajos aizvien biežāk bez biļetes brauc pensionāri, kuri, ieraugot kontrolieri, ģībst un „iedzīvojas” sirdskaitēs.

Liepājā, atšķirībā no Rīgas, pensionāriem par braukšanu pilsētas sabiedriskajā ir jāpērk biļete. Tiesa gan sirmgalvjiem mēnešbiļetes ir lētākas nekā „parastajiem” pasažieriem, bet arī to cena viņiem šķiet pārāk augsta, tādēļ aizvien biežāk viņi cenšas braukt „pa zaķi”.

Laikraksts „Kurzemes Vārds”, aptaujājot tramvaju kontrolierus, noskaidrojis, kādus knifus izmanto pensionāri, lai pieķeršanas gadījumā izvairītos no divu latu lielā naudas soda.

„Viņiem nav pārāk liels aktiera talants, kāds piemīt jauniešiem, tādēļ arī nepatikšanas iznāk biežāk. Pensionāri tur rokās biļetes un līdzko iekāpj kontrole, viņi cenšas ātrumā biļeti bāzt kompostierī, taču ne pārāk labās redzes dēļ nevar uzreiz trāpīt un sākot nervozēt. Vecie cilvēki blēdīšanās gadījumā tēlo, ka tūlīt ģībs un sirds apstāsies,” raksta „Kurzemes Vārds”.

Jaunieši gan ir daudz izveicīgāki - viņi, pamanot kontrolierus, pat veselām grupām lecot ārā no braucoša vagona. Ar spēku atlauž durvis un bēg.

Liepājā ir tikai viens tramvaja maršruts (Rīgā un Daugavpilī tramvaju līniju skaits ir ievērojami lielāks), tādēļ kontrolieri pasažierus iegaumē un bezbiļetniekiem ir daudz skarbāka dzīve. Piemēram, Liepājā vairākas reizes pēc kārtas pasažieris kontrolierim nevar „aizmālēt acis” ar stāstu, ka viņš mēnešbiļeti ir aizmirsis mājās.