Divu nedēļu laikā tautas skaitītāji saskaitījuši 360 000 iedzīvotāju
Divu nedēļu laikā, no 17. marta līdz 29. martam, tautas skaitītāji visā Latvijā saskaitījuši vairāk nekā 360 000 iedzīvotāju, ko Centrālās statistikas pārvalde (CSP) vērtē kā labu rezultātu.
Sociālo pētījumu kompānija SIA "GFK Custom Research Baltic" ("GfK Baltic") no 24. marta sākusi arī iegūto datu kvalitātes pārbaudi un atbilstoši CSP norādījumiem zvana vai e-pastā aptaujā iedzīvotājus, kuri iekļauti datu kvalitātes pārbaudes izlasē, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja CSP preses sekretārs Aldis Brokāns.
Katras telefonsarunas sākumā "GfK Baltic" informēs iedzīvotāju, ka konkrētā mājsaimniecība ir iekļuvusi datu kvalitātes pārbaudes izlasē. Kvalitātes pārbaudes laikā "GfK Baltic" jānoskaidro, vai pie konkrētā mājokļa iedzīvotājiem bijis tautas skaitītājs vai arī mājsaimniecības locekļi paši devušies aizpildīt tautas skaitīšanas anketu CSP Informācijas centrā Rīgā vai kādā no reģionālajiem koordinēšanas un vadīšanas centriem.
Datu kvalitātes pārbaudei "GfK Baltic" pārstāvji uzdos arī vairākus jautājumus.
Ja iedzīvotāji vēlas pārliecināties, vai zvanītājs ir kvalitātes kontrolieris, viņi var zvanīt uz tautas skaitīšanas bezmaksas informatīvo tālruni 80000777.
CSP informē, ka no šā gada 1. aprīļa tautas skaitīšanas reģionālie koordinēšanas un vadības centri nestrādās svētdienās.
CSP priekšniece Aija Žīgure pauž pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš jau ir atbildējis uz tautas skaitītāju jautājumiem, un mudina būt atsaucīgus un pretimnākošus tos iedzīvotājus, pie kuriem tautas skaitītāji vēl tikai ieradīsies.
Žīgure atgādina, ka tautas skaitīšanai ir valstiska mēroga mērķis, jo precīzi dati par iedzīvotājiem un mājokļiem Latvijā ir svarīga informācija, risinot valstī aktuālus jautājumus un plānojot turpmāko attīstību.
CSP arī atgādina, ka tās Interviju organizācijas daļas intervētāji turpina veikt savu darbu dažādu statistisko apsekojumu veikšanā, piemēram, par iedzīvotāju ienākumiem un dzīves apstākļiem, mājsaimniecību budžetu un darbaspēku.
CSP intervētāju dienesta darbinieki arī var ierasties pie iedzīvotājiem vai zvanīt telefoniski, jo daļa iedzīvotāju, kas iekļuvuši apsekojumu izlasē atkārtoti, tiek aptaujāti, izmantojot telefonintervijas. Intervētāju pienākums ir uzrādīt CSP darba apliecību, kas atšķiras no tautas skaitītāju darba apliecībām. Tāpat šiem darbiniekiem līdzi ir datorsoma, taču uz tās nav uzdrukāts tautas skaitīšanas logo. Tādēļ CSP aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un pārbaudīt visus dokumentus.
Kā ziņots, 17. martā sākās tautas skaitīšanas otrais posms, kas ilgs līdz pat 31. maija beigām un kurā teju 2000 skaitītāju apmeklē vairāk nekā 870 000 mājsaimniecību.
2011. gada tautas skaitīšana Latvijā tiek veikta pirmo reizi pēc valsts iestāšanās Eiropas Savienībā, kā arī pirmo reizi iedzīvotājiem ir iespēja anketas aizpildīt arī elektroniski.
Tautas skaitīšana Latvijā tiek veikta ANO vispārīgās pasaules valstu iedzīvotāju skaitīšanas laikā un tiek organizēta saskaņā ar Tautas skaitīšanas likumu un Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 9. jūlija regulu par iedzīvotāju un mājokļu skaitīšanu.
Tautas skaitīšanas mērķis ir iegūt pilnīgu informāciju par iedzīvotāju un mājokļu skaitu un struktūru Latvijā.
LETA