Dabas draugi Lieldienās rosīgi vērojuši putnus. FOTO
Lieldienu brīvdienās „Putnu dienās” bezmaksas ekskursijās piedalījušies gandrīz 300 putnu draugu. Viņi vēroja putnus Rīgā, pie Lubāna ezera, pie Sātiņu dīķiem, Cēsu novadā, Gaujas, Ķemeru un Slīteres nacionālajos parkos.
Latvijas skaistie putni
Dabas draugi ne tikai skatījās, bet arī pastrādāja, Līgatnes dabas takās, Ķemeros un Madonas novadā izgatavojot 125 būrīšus zīlītēm, melnajiem mušķērājiem un 2011. gada putnam meža pūcei.
Ekskursijā uz Sātiņu zivju dīķiem Saldus reģistrēts šogad agrākais svirlīša novērojums. Rīgā, Daugavgrīvas liegumā, putnu vērotāji piedalījās paugurknābja gulbju apgredzenošanā un tuvumā skatīja ūdensvistiņas cīņu par teritoriju ar lauci. Garciema laukos redzēts ap 1000 sējas un baltpieres zosu, Ādažu apkārtnē — zivju gārņu kolonija.
Slokas ezera apkārtnē īpaši labi laimējies apskatīt melno erickiņu. Ekskursijā uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām redzētas četras plēsīgo putnu sugas — jūras ērglis, niedru lija, mazais ērglis un peļu klijāns. No Kaņiera ezera putnu torņa reģistrēts šogad agrākais mazā ormanīša novērojums un skatīta zivjērgļa barošanās.
Ar jauniem sasniegumiem lepojas arī profesionālie putnu vērotāji un fotogrāfi. Edgars Lediņš Lieldienu brīvdienas pavadīja Papē Kurzemes piekrastē un priecājas, ka laimējās ieraudzīt čūskērgli. „Ēdu tajā laikā pusdienas un pa logu ieraudzīju riņķojam gaisā. Metu makaronus pie malas un ķēru fotoaparātu,” teic Lediņš.
Iespējams, vēlāk šo pašu čūskērgli Liepājā redzēja Kārlis Millers. Veikdams 23. aprīlī dienas plēsīgo putnu uzskaiti Tērvetes ielā Vēju pilsētā, Millers novēroja desmit sugas — jūras ērgli, lauku liju, bezdelīgu piekūnu un citas.
Kolkā ornitologi fiksējuši Latvijā reto apkakles strazdu, un, tā kā šeit novērojumi turpinās, gaidāmas jaunas ziņas. Tieši šeit pētnieki aprīlī pamanīja cekulaino karakaru — plēsīgu putnu, kura dabiskā dzīvesvieta ir Dienvidamerikā.