Māmiņalgu „griestu” atcelšanai vajadzīgie paraksti nav savākti
Par tautas nobalsošanas ierosināšanu par apturētajiem pabalstu likumu grozījumiem parakstījušies 61 500 - 62 000 cilvēku, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
Pēdējās dienās cilvēku aktivitātes kāpums, dodoties parakstīties par apturētajiem pabalstu likumiem, bija mazāks nekā pirms nedēļas, kad noslēdzās parakstu vākšanu par mācībām tikai latviešu valodā.
Kā informēja Cimdars, patlaban informācija par savāktajiem parakstiem apkopota no visiem iecirkņiem Latvijā un daļas ārvalstu iecirkņu.
Kā ziņots, vakar pēdējo dienu varēja parakstīties par tautas nobalsošanas ierosināšanu par apturētajiem pabalstu likumiem.
Laikā no 24.maija līdz 14.jūnijam tautas nobalsošanas ierosināšanu par apturētajiem pabalstu likumiem bija atbalstījuši vairāk nekā 52 000 vēlētāju.
Paraksti tika vākti par grozījumu likumā "Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam", grozījumu likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" un grozījumu likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" nodošanu tautas nobalsošanai.
Lai par apturētajiem likumiem tiktu rīkota tautas nobalsošana, parakstu vākšanā jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējo Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem. Šāds atbalsts nepieciešams katram no apturētajiem likumiem.
Galīgie parakstu vākšanas rezultāti CVK jāapkopo un jāapstiprina līdz 19.jūnijam.
Grozījumi likumos paredz, ka ierobežojumi slimības, maternitātes, paternitātes, vecāku pabalstiem un bezdarbnieku pabalstam tiks saglabāti līdz 2014.gada 31.decembrim. Šie ierobežojumi noteic, ka gadījumos, ja pabalsta apmērs vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu, tad piešķirtais pabalsts dienā būs 11,51 lats un 50% no summas virs 11,51 lata.
Apstiprinot šos ierobežojumus, speciālajā budžetā tiek iegūti papildu līdzekļi - 2013.gadā tiks ietaupīti 25,83 miljoni latu un 2014.gadā - 26,42 miljoni latu.
Kasjauns.lv/LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA