Šogad "Dabas koncertzāles" galvenais tēls būs Baltijas jūrā izplatīta aļģe pūšļu fuks
Šogad zinātnes, mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas pasākuma "Dabas koncertzāle" galveno varonis būs pūšļu fuks (Fucus vesiculosus), kas ir Baltijas jūrā izplatīta brūna daudzgadīga aļģe, aģentūru LETA informēja "Platforma.lv" redaktore Katrīna Liepiņa.
Pūšļu fuks aug vidēji vienu līdz sešu metru dziļumā uz cietas, akmeņainas pamatnes, bet var augt pat līdz 15 metru dziļumam. Pūšļu fuka audzes dod patvērumu lielam skaitam dažādu sīku organismu.
Šā gada "Dabas koncertzāle" pasākumos Latvijas zinātnieki un mūziķi jau sesto gadu pēc kārtas populārā veidā stāstīs, rādīs un dziedās par Latvijas dabu, īpašu uzmanību šogad veltot tieši pūšļu fukam.
Patlaban Baltijas jūras piekrastes valstu ekonomiskās aktivitātes nav tās draudzīgākās videi un potenciāli apdraud jūras veselību un līdz ar to mājvietu pastāvēšanu un saglabāšanos neskaitāmām dzīvo radību un ūdensaugu sugām. Pasākuma "Dabas koncertzāle" apmeklētāji kādā no desmit Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Hidroekoloģijas institūta, "Vides projekti" un vietējo zvejnieku organizētajām darbnīcām varēs pūšļa fuka "acīm" ielūkosies Baltijas jūras ekosistēmā. Jūra, kas daudziem lielākoties saistās ar garām smilšainām pludmalēm un lielu ūdens klaju, pavērs priekškaru saviem zemūdens noslēpumiem.
"Dabas koncertzāle" režisors Robert Rubīns sola pārsteigt ar neierastu skatījumu par jūras tēmu, ļaujot apmeklētājiem ienirt Baltijas jūras dzelmē, sēžot uz līdzpaņemtajām segām un piejūrā baudot latviešu oriģinālmūzikas kompozīcijas, kas veltītas dabai.
Ieeja šogad "Dabas koncertzāle" pasākumā būs par diviem gliemežvākiem. Apmeklētājiem līdzi jāņem sega sēdēšanai uz zemes un kabatas lukturītis atpakaļceļam.