112

Ārvalstu viesus Rīgā apkrāpj mazāk nekā pirms dažiem gadiem

Jauns.lv

Rīga pamazām kļūst ārvalstu viesiem drošāka - lai gan tas neizslēdz gadījumus, kad dažu pakalpojumu sniedzēji, piemēram, taksometru vadītāji vai krodzinieki, ārzemniekiem prasa vairāk naudas, nekā pieklātos, bet kopumā situācija ir krietni uzlabojusies, pirmdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Ārvalstu viesus Rīgā apkrāpj mazāk nekā pirms daži...

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītājs Ēriks Treļs norādījis, ka zādzību un krāpšanu skaits, kurā iesaistīti ārvalstu tūristi, ir samazinājies. Pašlaik izmeklēšanā ir divi kriminālprocesi par krāpšanas gadījumiem, kur bijuši nepamatoti lieli rēķini. Rēķinu summas ir 200 un 243 lati, atzinis Treļs.

Pēdējais gadījums, kad Rīgā ierosināts kriminālprocess par īpaši lielas naudas summas izkrāpšanu, noticis janvārī, kad kādam Norvēģijas pilsonim izspiesta nauda, draudēts un nodarīti miesas bojājumi. Šajā gadījumā kopējais zaudējums bijis 1377 lati, vainīgās personas gaida tiesu.

Piecos gadījumos kriminālprocesu saistībā ar augstiem rēķiniem ierosināt atteikts, jo nav izdevies pierādīt, ka tiešām notikusi krāpšana, – cenas bijušas norādītas cenrāžos vai ārzemnieki lietojuši alkoholu kuplākā pulciņā. Taču arī šajos gadījumos iesniegumos norādītās summas nav bijušas augstas – 80, 87, 224, 160 un 52 lati.

"Būtisks moments notikumos ar ārzemniekiem ir tas, ka 99 procentos gadījumu viņi ir pārmērīgi lietojuši alkoholu un viņiem grūti pateikt, kur un kā dzēruši. Tikai tajos gadījumos, kad maksāts ar kredītkarti, caur bankas doto informāciju var pārbaudīt, kur viņi patiešām bijuši," piebilst policijas pārstāvis. Viņš norāda, ka šādi mīl atpūsties visvairāk tūristi no Skandināvijas valstīm.

Šogad nav bijis augsts arī mantu pazušanas skaits – reģistrēti 14 šādi gadījumi, 11 gadījumos nozaudēti dokumenti.

"Pārsvarā tūristi paši nepieskata savas mantas. Vairākos gadījumos viņi paši ar savu rīcību pieļauj, ka viņus apzog," norāda Treļs.

Kopumā var uzskatīt, ka situācija Rīgā ir krietni drošāka ārvalstu tūristiem, nekā tas bija pirms diviem trim gadiem, kad ārvalstnieki sūdzējās par krāpšanas gadījumiem, kuru summas grozījās ap 1000 latu, norāda avīze.

Pirms diviem gadiem atbildīgās institūcijas sāka cīņu ar tūristu apkrāpējiem, piedraudot, ka iestādes, kur krāps tūristus, tiks slēgtas. Turklāt kārtību ievieš arī policijas darbinieki, kuri regulāri veic reidus, dodas uz klubiem un kafejnīcām un reaģē uz katru notikumu, kurā cietuši ārvalstu viesi.

BNS

Tēmas