Anglijā pret dzērājšoferiem cīnās latviešu valodā
112

Anglijā pret dzērājšoferiem cīnās latviešu valodā

Jauns.lv

Lielbritānijā Linkolnšīras grāfistes policija uzsākusi no Austrumeiropas iebraukušo iedzīvotāju audzināšanu, ceļa malās izvietojot plakātus latviešu valodā, aicinot nesēsties pie stūres dzērumā.

Anglijā pret dzērājšoferiem cīnās latviešu valodā...
Linkolnšīras grāfistes Anglijas austrumos šosejas malās izvieto plakātus latviešu valodā, kas aicina pie stūres nesēsties alkohola reibumā.
Linkolnšīras grāfistes Anglijas austrumos šosejas malās izvieto plakātus latviešu valodā, kas aicina pie stūres nesēsties alkohola reibumā.

Sociālās kampaņas ietvaros South Holland rajonā tiks izvietoti plakāti poļu, latviešu un lietuviešu valodā, kas brīdinās par briesmām, kas saistītas ar transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, raksta Īrijas latviešu portāls baltic-ireland.ie.

Kaut arī iebraucēji veido tikai vienu procentu no strādājošo skaita grāfistē, statistika liecina, ka tie ir iesaistīti trešajā daļā ceļu satiksmes negadījumu, ko izraisījis dzērājšoferis.

Policija izdalīs bukletus arī darba vietās, bāros un veikalos, kurus bieži apmeklē viesstrādnieki. Linkolnšīras satiksmes drošības dienesta pārstāvis Džons Sidls uzskata, ka šī ir viena no visgrūtāk sasniedzamajām iedzīvotāju grupām. Viņš norāda, ka tie, kas uzauguši Lielbritānijā, zina, ka ir atļauts lietot pavisam nedaudz alkohola, kas neietekmē braukšanas drošību

.

„Mēs neesam pārliecināti, ka alkohola reibumā automašīnas vadošajiem ārzemniekiem jebkad viņu mūžā tas ir mācīts. Tagad mēs esam šeit un to nodrošināsim,” saka Sidls.

Latviešiem paredzētajā bukletā tiek brīdināts, ka „autovadīšana alkohola reibumā izposta dzīvi” un par autovadīšanu vai autovadīšanas mēģinājumu, ja izdzertais alkohola daudzums pārsniedz pieļaujamo „maksimālais sods ir 6 mēnešus ilgs apcietinājums, soda nauda līdz 5000 mārciņām un autovadīšanas tiesību

atņemšana uz vismaz 12 mēnešiem. Ja persona izraisa negadījumu ar fatālām sekām un transportlīdzekļa vadīšanas laikā ir atradusies alkohola vai narkotiku ietekmē, maksimālais sods ir 14 gadi cietumā, autovadītāja tiesību atņemšana uz vismaz 2 gadiem un prasība nokārtot paplašinātu autovadīšanas eksāmenu, pirms

likumpārkāpējs var atkal likumīgi vadīt automašīnu.”

Lielbritānija ik pa laikam ar miermīlīgām metodēm mēģina cīnīties ar austrumeiropiešu nelāgajiem ieradumiem. Pirms dažiem gadiem Anglijas pilsētā Bedfordšīrā kanāla malā tika izvietoti plakāti, kuru galvenais vēstījums bija – gulbjus nedrīkst ēst. Izteiksmīgie plakāti bija paredzēti Anglijā dzīvojošajiem lietuviešiem un poļiem, kuri tika turēti aizdomās par desmitiem gulbju nokaušanu un izlietošanu pārtikā.

Kasjauns.lv/ Foto: Linkolnšīras policija