Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Saeimā grib iekļūt arī alkohola rūpnieks Edmunds Demiters

Politika
2011. gada 14. septembrī 11:40 2011. gada 14. septembrī 11:40
Viena no Latvijas lielākajiem alkohola ražotājiem "Jaunalko" vadītājs un lielākais īpašnieks Edmunds Demiters ir nolēmis pievērsties politikai un ārkārtas Saeimas vēlēšanās startēs Zatlera reformu partijas Kurzemes listē ar trešo kārtas numuru.

­ ­

Turklāt, spriežot pēc viņam piederošo uzņēmumu darbības rezultātiem, Demiters vairākiem saviem partijas biedriem uzņēmējiem varētu pamācīt, kā veiksmīgi vadīt biznesu, jo atšķirībā no tiem viņa uzņēmumi spēj gūt arī peļņu.

Demiteram pieder 57% "Jaunalko" kapitāla daļu, un viņš ir arī šā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums pērn, neraugoties uz problēmām alkohola tirgū, kas saistītas ar nelegālā alkohola ieplūšanu un nodokļu izmaiņām, ir spējis palielināt apgrozījumu līdz 11,4 miljoniem latu, kā arī no 2009.gadā piedzīvotajiem zaudējumiem 85,8 tūkstošu latu apmērā pāriet uz 83,6 tūkstošu latu peļņu.

Demiters vada arī kompāniju "Zaļais serviss", kas pērn strādāja ar 277 tūkstošu latu apgrozījumu un 18,9 tūkstošu latu peļņu. Ar peļņu strādājusi arī kompānija "Kokaudzētava Kurzeme". Vienīgais Demitera uzņēmums, kas pērn cietis zaudējumus, ir SIA "Ziemeļkurzemes drošība". Šī firma pērn strādāja ar 273 tūkstošu latu apgrozījumu un 4,5 tūkstošu latu zaudējumiem. Demiteram pieder arī divi uzņēmumi, kas vairs nedarbojas. Kopā ar Sandru Peimani viņš ir likvidators uzņēmumā "Vīzija DP". Savukārt nekustamo īpašumu uzņēmums "Rosenbaums", kurā viena no līdzīpašniecēm arī ir Peimane, spriežot pēc Uzņēmumu reģistrā sniegtajām ziņām, reāli nedarbojas.

Demiters ir aizdevus 5000 latu, bet skaidrā naudā glabā 2500 latu. Viņš ir arī gana liels zemes īpašnieks, jo viņam pieder pieci zemes gabali Mērsraga novadā un trīs zemes gabali Talsu novadā.

* ziņu aģentūra BNS pirms vēlēšanām publicē ziņas, kurās analizētas populārāko partiju deputātu kandidātu deklarācijas

BNS / Foto LETA Evija Trifanova

Citi šobrīd lasa

Daudz basketbola un daudz sieviešu: leģendārajam Kasparam Kambalam aprit 40
Jāpērk jauni ziemas zābaki. 6 ieteikumi, kā "neiegrābties" sliktā precē 17
Ar ilgstošu sveču dedzināšanu pārāk aizrauties nevajadzētu, izrādās - tās var kaitēt veselībai 2
Pievienot komentāru

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1