Sabiedrība

Skolēni Rīgas zoodārza zvēriem sarūpējuši gandrīz sešas tonnas ozolzīļu

Jauns.lv

Skolēni šoruden Rīgas Zooloģiskā dārza ozolzīļu lasīšanas akcijā dzīvniekiem kopumā sarūpējuši 5781 kilogramu ozolzīļu, kas ir ievērojami vairāk nekā pagājušajā gadā, kad skolēni bija salasījuši 4000 kilogramu ozolzīļu.

Skolēni Rīgas zoodārza zvēriem sarūpējuši gandrīz ...

Ozolzīļu lasīšanas akcijā piedalījās skolēni un audzēkņi no 42 dažādām skolām un pirmskolu izglītības iestādēm.

Skolēnu uzdevums bija salasīt tīras, sausas un veselas parastā ozola zīles. Minimālais salasīto ozolzīļu daudzums uz vienu skolēnu bija noteikts divi kilogrami. Visas akcijā iesaistītās klases un skolēnu grupas piedalījās arī konkursā, cīnoties par iespēju saņemt dāvanā neparastu ekskursiju zooloģiskajā dārzā.

Noslēdzoties akcijai, noskaidrots, ka neparasto ekskursiju ieguvusi Rīgas Zolitūdes pirmskola, Vilces pamatskolas 2.klase un Vaiņodes internātpamatskola.

Šoruden akcijā ar lielu aizrautību, rūpību un sacensības garu piedalījās daudzi bērni, kas bija padomājuši arī par skaistu un atraktīvu noformējumu. Novērtējot iesaistīšanos un piedalīšanās prieku, Rīgas Zooloģiskais dārzs kā atzinības balvu vairāk nekā 35 skolām dāvinās 50% atlaidi vienam zooloģiskā dārza apmeklējumam.

Jau ziņots, ka ozolzīļu lasīšanas akciju Rīgas Zooloģiskais dārzs rīkoja jau otro gadu pēc kārtas.

Sausas parastā ozola zīles rudenī un ziemā labprāt ēd mežacūkas, pekari, brieži un mandarīnpīles. Bet kvalitatīvākās zīles ziemas periodā tiek diedzētas, lai iegūtu svaigus ozolu dzinumus un lapas.

Ziemā apmeklētāji skaistos, zaļos ozola zariņus ar lapām var ieraudzīt Tropu mājas Kukaiņu zāles terārijos, kur tie tiek ievietoti ne jau smukuma dēļ. Ar svaigajām ozola lapām mielojas zarkukaiņi, lapu kukaiņi un siseņi. Savukārt lapgriežskudras lapas gan neēd, bet izmanto sēņu audzēšanai. Proti, skudras lapas griež nelielos gabaliņos un nes pa četrus metrus garo skudru ceļu uz pūzni. Tur tās tiek notīrītas, pārstrādātas smalkā putriņā un iepildītas porās. Šajās savdabīgajās dobītēs skudras sēj sēņu sporas, no kurām izaugs sēnes, kas ir vienīgā lapgriežskudru barība.

LETA