"Vienotība": SC ar Ušakovu un Urbanoviču priekšgalā nevar būt koalīcijas partneri
Esošie apvienības "Saskaņas centrs" (SC) līderi nevar būt partijas "Vienotība" partneri valdības koalīcijā, šodien "Vienotības" domes sēdē sacīja Ētikas komisijas loceklis Mārcis Gobiņš (V).
Gobiņš norādīja, ka viņa teiktais attiecas uz SC priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un Saeimas SC frakcijas priekšsēdētāju Jāni Urbanoviču. Daudz cerīgāk Gobiņš skatās uz vairākiem citiem SC pārstāvjiem, pirmām kārtām, Sergeju Dolgopolovu.
Eiroparlamentārieties Kārlis Šadurskis (V) savukārt pauda viedokli, ka 2014.gada Saeimas vēlēšanās SC nekandidēs kā vienots politisks spēks. Pēc Šadurska domām, no SC atdalīsies skaitliski ne sevišķi liela rietumnieciski orientēta un Latvijas valstij lojāla biedru grupa, kas 12.Saeimā varētu iegūt aptuveni desmit mandātus. Savukārt 20 mandātus varētu saglabāt SC daļa, kas pārstāv pašreizējo partijas ideoloģiju. Koordinators, pēc Šadurska teiktā, abām SC daļām būs viens, kurš kontrolēs visus 30 SC deputātus.
SC kuratori, kurus eiroparlamentārietis konkrēti neminēja, esot vīlušies SC un uzskatot šo partiju par "atstrādātu materiālu", sacīja Šadurskis. Līdzīga attieksme jau agrāk tikusi nodemonstrēta pret partiju PCTVL, kura pēdējās Saeimas vēlēšanās tikusi "atgriezta no finanšu līdzekļiem".
Šadurskis arī uzskata, ka "lāča pakalpojumu" SC izdarīja Zatlera reformu partija, kura mēģināja to ar varu ievilkt valdībā.
Runājot par referendumu par Satversmes grozījumiem, kas paredz krievu valodai piešķirt otrās valsts valodas statusu Latvijā, Šadurskis tēlaini teica, ka jārīkojas kā Vilhelmam Tellam, kuram nācās šaut ābolā uz sava bērna galvas. Viņam atlika tikai viena izvēle - bija jātrāpa. Arī miljonam latviešu un citu Latvijas patriotu ir tikai viena izvēle - doties uz referendumu, ja tas notiks, un nobalsot par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā.
Jau ziņots, ka šodien notiek partijas "Vienotība" domes sēde, kurā apspriež gaidāmo referendumu par Satversmes grozījumiem.
Tautas nobalsošana par krievu valodas noteikšanu par otru valsts valodu Latvijā notiks 18.februārī. Balsošanas biļetenā uzrakstītais jautājums būs: "Vai jūs esat par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?"
Tautas nobalsošana šajā jautājumā bija jāizsludina, jo Saeima 22.decembrī noraidīja vairāk nekā vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu vākšanā atbalstītos grozījumus Satversmē, kas paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu.
LETA/Foto: Ieva Čīka/ LETA