Latvijas bļitkotāji ar saviem sasniegumiem pārsteidz visu pasauli
Sabiedrība

Latvijas bļitkotāji ar saviem sasniegumiem pārsteidz visu pasauli

Jauns.lv

Ierindas Latvijas pilsonis pārsvarā bļitkotāju ierauga tikai pāris dienas pirms tam, kad uz upēm un ezeriem parādās ledus. Tomēr pasaulē mūsu zemledus makšķerniekiem ir pasaules čempionu slava.

Latvijas bļitkotāji ar saviem sasniegumiem pārstei...
Latvijas bļitkotāji pasaulē ir slaveni ar savās zelta medaļām, ko izcīna pasaules meistarsacīkstēs. Savukārt Latvijā pēc viņu parādīšanās uz ūdens prāto, kad uz ūdenskrātuvēm parādīsies ledus.
Latvijas bļitkotāji pasaulē ir slaveni ar savās zelta medaļām, ko izcīna pasaules meistarsacīkstēs. Savukārt Latvijā pēc viņu parādīšanās uz ūdens prāto, kad uz ūdenskrātuvēm parādīsies ledus.

Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas vadītājs Jānis Stikuts intervijā „Latvijas Avīzei” saka: „Jāizceļ mūsu zemledus makšķerēšanas sportisti. Par galvenajiem konkurentiem pasaules zemledus makšķerēšanas sporta arēnā tiek uzskatītas Krievija un Latvija. Taču konkurence nemitīgi saasinās, tagad šim duetam pievienojusies Ukraina, ļoti spēcīgas komandas ir Polijai un Lietuvai.

No visām komandām, kuras pastāvīgi piedalās pasaules čempionātos, Latvijas reitings ir visaugstākais, tā divas reizes kļuvusi par pasaules čempionu komandu vērtējumā, visos čempionātos, izņemot 2009. gadu, Latvija ir bijusi medaļnieku skaitā, Latvijas komandas sastāvs ir pats titulētākais, tajā joprojām startē mūsu sporta veterāni, pasaules eksčempioni individuālajā vērtējumā Pēteris Lideris un Rita Verza - Grabovska.”

Stikuts uzsver, ka nevajadzētu nievājoši izturēties pret makšķerēšanu kā sporta veidu. Viņš teic: „Nereti saistībā ar makšķerēšanas sportu nākas oponēt cilvēkiem, kas uzskata ka makšķernieki nav sportisti, un nievājoši secina – kas nu tas par sportu… Tikai piemirst, ka tādējādi apliecina savu neizpratni.

Tikpat labi varētu sākt filozofēt, ka peldētāji atpūtnieki nav sportisti, un no tā secināt, ka peldēšana nav sports. Makšķerēšanas sporta federācijas pasaulē un arī Latvijā nodarbojas ar daudziem dažubrīd atšķirīgiem šī sporta veidiem vai disciplīnām – pludiņmakšķerēšanu, mušiņmakšķerēšanu, karpu makšķerēšanu, makšķerēšanu jūrā, zemledus makšķerēšanu, spiningošanu. Līdzīgi kā, piemēram, vieglatlētikā eksistē šķēpa mešana, augstlēkšana vai skriešanas disciplīnas. Atsevišķi starptautiskajā līmenī tiek atzīts arī sieviešu, jauniešu un invalīdu sports. Pasaules līmeņa sacensības notiek aptuveni 30 disciplīnās. Piemēram, 2011. gada pasaules spēlēs Itālijā piedalījās aptuveni 2500 dalībnieku no 55 valstīm, kuri cīnījās par pasaules čempionu zelta medaļām 25 dažādās makšķerēšanas sporta disciplīnās. Minētajās spēlēs piecos sporta veidos startēja arī Latvijas izlase, kopā 30 cilvēku.”