112

Mežistrādē un kokapstrādē pērn bojā gājuši astoņi strādnieki

Jauns.lv

Pagājušajā gadā kokapstrādē un mežistrādē kopā bojā gājuši astoņi strādnieki, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Valsts darba inspekcijas pārstāvis Aivis Vincevs.

Mežistrādē un kokapstrādē pērn bojā gājuši astoņi ...

Lai problēmu risinātu, šodien sāktas preventīvas nozares uzņēmumu pārbaudes ar mērķi izvērtēt uzņēmumos faktiskos darba apstākļus, pievēršot uzmanību biežākajiem nelaimes gadījumu cēloņiem un informējot par būtiskākajām prasībām darba aizsardzības jomā.

Kokapstrāde esot uzskatāma par vienu no bīstamākajām nozarēm Latvijā ar vislielāko reģistrēto nelaimes gadījumos cietušo skaitu. Arī pērn meža nozare notikušo nelaimes gadījumu skaita ziņā ir pirmajā vietā.

Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozarē reģistrēti un izmeklēti 169 nelaimes gadījumi darbā, no tiem pieci darbinieki traumu rezultātā gāja bojā, bet 24 darbinieki guva smagas traumas.

Mežizstrādes nozarē pērn notikuši 26 nelaimes gadījumi darbā, no tiem trīs darbinieki gāja bojā un pieci darbinieki guva smagas traumas.

Salīdzinot ar 2010.gadu, kopējais nelaimes gadījumu darbā skaits kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozarē ir palielinājies par 25%.

Kā biežākais nelaimes gadījumu cēlonis ir darba aizsardzības noteikumu vai instrukciju neievērošana, nepietiekama uzmanība, neapmierinoša darbinieku instruēšana un apmācība.

Darba inspekcija secina, ka daļa uzņēmumu mēģina ietaupīt uz darba aizsardzības rēķina, taču sekas tam var būt darbinieku invaliditāte vai pat dzīvības zaudējums.

"Inspekcija saskaras ar aizvien būtiskāku darba tiesību un darba aizsardzības prasību neievērošanu. Nesen kādā mežistrādes uzņēmumā darba inspekcija konstatēja pat nelegālu nepilngadīgo bērnu nodarbināšanu, par ko sākta administratīvā lietvedība," stāsta Vincevs.

Veicot preventīvās pārbaudes, inspektori pārbaudīs, vai ir veikts darba vides risku novērtējums, kā tiek ievērotas darba aizsardzības prasības darba vietās, strādājot ar darba aprīkojumu, individuālo aizsardzības līdzekļu un drošības zīmju lietošana, kā arī to, vai veikta darbinieku apmācība.

LETA