Cēsu un Aizkraukles skolās notiek nodarbības maģijā
Cēsu Valsts ģimnāzijā un Aizkraukles novada ģimnāzijā brīvdienās skolas solos skolēnu vietā sēžas cilvēki, kuri apgūst burvju un raganu maģiskās zinības. Darbdienās ģimnāzijas atkal pārvēršas par „normālām skolām”.
Kristieši satraucas par maģijas pasniegšanu skolās
Cēsu un Aizkraukles ģimnāzijās ar Izglītības un zinātnes ministrijas atļauju var apgūt lāsta noņemšanu, vārdošanu, numeroloģiju, dziedniecību un tamlīdzīgas zinības, vēsta LNT raidījums „Tautas balss”. Par to ir satraukts konservatīvo kristiešu fonds „Moral revolution”, kurš pēdējā laikā ievērību izpelnījies ar jauniešu festivālu „Sexual revolution”, kurā propagandēja seksuālo atturību līdz laulībām, protestēja pret Sociālo zinību mācību grāmatu 9. klasei, kurā homoseksualitāte netika vis nosodīta, bet gan nosaukta par „normālu seksualitātes aspektu”, kā arī pagājušā gada decembrī valsts augstākajām amatpersonām nosūtīja vēstuli ar lūgumu aizliegt horoskopus un ezoteriska rakstura materiālus bērnu izdevumos.
Tagad „Moral revolution” rūpēs par jauniešu tikumību vēršas pret skolām, kurās brīvdienās, kad tur nemācās bērni, tiek rīkotas maģijas nodarbības pieaugušajiem. Jāteic, ka „Tautas balss” gan pārliecinājās, ka šajās ģimnāzijās Profesionālās dziedniecības skolas jeb Raganu skolas, kā to apgalvo „Moral revolution”, nodarbībās nepilngadīgi bērni skolas solos nesēdēja. „Moral revolution” juriste Natālija Lazukina gan izpētījusi, ka tajos tiek iesaistīti arī nepilngadīgi bērni.
Bērnus starp raganām un burvjiem neatrod
Lazukina vērš uzmanību uz to, ka mūsdienās raganas vēl eksistē un māca buršanās mākslu atsevišķās Latvijas ģimnāzijās. Mācību kursus organizē Balto raganu skola jeb Profesionālā dziedniecības skola. „Mēs vairāk papētījām šo tēmu un noskaidrojām, ka šīs te lekcijas jeb mācību kursi tiek rīkoti tieši izglītības iestādēs, ko apmeklē bērni, tajā skaitā nepilngadīgi bērni,” norāda Lazukina.
Lai noskaidrotu patieso situāciju šādos mācību kursos skolā, „Tautas balss” tiem pieteicās kā zinātkāri ezoterikas interesenti un „iefiltrējās raganu rindās”. Žurnāliste kādā svētdienas rītā ieradās Cēsu Valsts Draudzīgā Aicinājuma ģimnāzijā, kur noklausījās trīs stundu garu lekciju par lāstu noņemšanu un slimību kodēšanu.
Mācības tika nofilmētas ar slēpto kameru. Video materiāls atklāj, ka attiecīgajā reizē lekciju klausījušās četras pieaugušas sievietes, savukārt pasniedzēja sīki un smalki stāstīja, kā jārīkojas ar spoguli un svecēm, lai panāktu vēlamo efektu. Lekcijā arī varēja uzzināt to, kā ar svārstam līdzīgu priekšmetu - rāmīti - var ārstēt neglābjamu alkoholiķi, bet tāpat ar to var nodarīt pāri cilvēkam, piemēram, sabojāt nejaukam priekšniekam dienu.
Ģimnāziju direktori taisnojas
Pēc dalības šajos kursos, „Tautas balss” interesējās Izglītības kvalitātes valsts dienestā, kādēļ šādas tematikas mācību kursi tiek atļauti izglītības iestāžu telpās.
Dienesta pārstāvis Jānis Mergups-Kutraitis atzina, ka šī Profesionālās dziedniecības skola ir savulaik reģistrējusies kā profesionālā tālākizglītības pilnveides iestāde. Taču tai patlaban nav vajadzīgās licences, kas bija jāiegūst gada laikā pēc reģistrācijas.
Turklāt šī skola savus kursus var rīkot vienīgi Akadēmijas laukumā, proti, faktiskajā adresē, kas ir minēta reģistrējoties. „Viņi ir reģistrējuši iestādi, kas drīkst strādāt tikai ar pieaugušajiem,” norādīja Mergups-Kutraitis. Dienests nekādu atbildību neuzņemas, vien raidījumam norāda, ka tas esot skolas direktora kompetencē, ja pieļauj Profesionālās dziedniecības skolas darbību izglītības iestādē.
Cēsu Valsts Draudzīgā Aicinājuma ģimnāzijas direktore Dace Eglīte atzina, ka nezina, kādu programmu pasniedz Profesionālā dziedniecības skola. Uz jautājumu, vai viņa atļautu skolā notikt mācību kursiem, kas saistīti ar lāsta noņemšanu vai kāršu likšanu, direktore atbildēja, ka noteikti neatļautu.
Savukārt Aizkraukles novada ģimnāzijas direktors Aldis Labinskis teicās, ka zinot, ar ko šī skola nodarbojas, proti, ar masāžas kursiem. Vēlāk gan viņš norādīja, ka kaut kas ticis palaists garām par šīs skolas programmas saturu, tāpēc tai esot uzteikta turpmāka darbība viņa vadītajā skolā.
Izglītības ministrija sola lielāku kontroli
Savukārt firmas „Elfs A+I” pārstāve Anita Sijāte-Saulīte, kas atbildīga par Profesionālās dziedniecības skolu, norādīja, ka neizprot, par ko ir sacelts tracis:
„Skolas telpās mēs atrodamies sestdienās un svētdienās, kad tur nav skolnieki, nodarbības, bērni. Mēs esam tur tikai vienīgi, lai savas mācības varētu nodrošināt pieaugušajiem.”
Tagad sarosījusies arī Izglītības un zinātnes ministrija, kas šāda veida maģijas kursus skolās sola vairs neatļaut organizēt, kā arī turpmāk rūpīgāk izvērtēt programmas un firmas, kuras ielaist skolu telpās.