Dzer urīnu, sūkā augu eļļu un špricē ūdeņraža pārskābi
Sabiedrība

Dzer urīnu, sūkā augu eļļu un špricē ūdeņraža pārskābi

Jauns.lv

Trīs visdrastiskākās kaktu dziedniecības metodes Latvijā ir urīna dzeršana, ūdeņraža pārskābes ievadīšana vēnās un augu eļļas sūkāšana. Cilvēki tic šo līdzekļu brīnumiedarbībai, bet efekta tiem nav.

Dzer urīnu, sūkā augu eļļu un špricē ūdeņraža pārs...
Rīgas rajona slimnīcas galvenais ārsts Valdis Siļķe saka: „Cilvēkiem, kas dzer urīnu, varu vien ieteikt uzkost pa virsu kakas, tad tā apetīte pāries.”
Rīgas rajona slimnīcas galvenais ārsts Valdis Siļķe saka: „Cilvēkiem, kas dzer urīnu, varu vien ieteikt uzkost pa virsu kakas, tad tā apetīte pāries.”

Pēc Rīgas rajona slimnīcas galvenā ārsta Valda Siļķes domām šie „tautas brīnumlīdzekļi” labākajā gadījumā sniedz efektu, tikai pateicoties tam, ka cilvēki no sirds tic to darbībai. „Rīgas Apriņķa Avīze” raksta par mūsdienās trīs visizplatītākajiem netradicionālajiem brīnumterapijas veidiem.

Urīnam iesaka pa virsu uzkost kakas

Cilvēka urīns plaši tiek pielietots kompresēm, tas palīdz pret posttraumatisku pietūkumu, noņem karstumu, taču tā dzeršana vidusmēra cilvēkā izsauc negatīvas emocijas.

Salaspils novadā dzīvojošā Austras kundze dzēra radinieku bērna urīnu, no sirds ticēdama, ka šis brīnumlīdzeklis palīdzēs samazināt asinsspiedienu un novērsīs trešā insulta iespējamību. Tomēr zāles nelīdzēja, sievietes nāves cēlonis bija insults. Nav zināms, vai bez šīs terapijas sieviete būtu nomirusi ātrāk. Varbūt šeit var runāt par placebo efektu – pacienta ticību izmantojamā dziedniecības līdzekļa efektivitātei. Urīnterapijas entuziasti apgalvo, ka šī viela spēj dziedēt pat tādas kaites, kuru priekšā tradicionālā medicīna ir bezspēcīga.

Toties Rīgas rajona slimnīcas galvenais ārsts Siļķe visai strupi nosaka: „Cilvēkiem, kas dzer urīnu, varu vien ieteikt uzkost pa virsu kakas, tad tā apetīte pāries. Par šādām nejēdzībām pat runāt negribas.”

Urīnā atrodamās vielas ir izpētītas – ūdens, urīnviela, neorganiskie un organiskie sāļi, vielu metabolisma galaprodukti, urobilīns, daži proteīni, vitamīni B6 un B12, askorbīnskābe, biotīns, pantotēnskābe, riboflavīns, tirozīns, folijskābe, fenilalanīns un daži hormoni. Šīm vielām nepiemīt kāds nebūt nezināms īpaši ārstniecisks efekts.

„Veselīgais” gļotādas apdegums

Olaines iedzīvotāja Dzintra (50) jau vairākus mēnešus ik rītu izdzer glāzi ūdens, kurā iepilināti desmit pilieni ūdeņraža pārskābes. „Ja cilvēki zinātu, cik veselīgi tas ir, farmaceiti bankrotētu. Man vairs nesāp ceļgali, āda ir kļuvusi tvirtāka, esmu zaudējusi piecus kilogramus liekā svara, jūtos lieliski,” priecājas Dzintra.

Viņas draudzene to ievadot pat sev vēnās, bet viņa to neprotot. Tuvinieki gan izmaiņas Dzintras ārējā izskatā nemana, taču taktiski klusē.

Ūdeņraža pārskābe piesātinot asinis ar brīvo skābekli, esot spēcīgs antioksidants, neitralizē brīvos radikāļus un uzlabo cilvēka vispārējo pašsajūtu, teic tās lietotāji. Savukārt Siļķe teic: „Tās ir muļķības, ūdeņraža pārskābe apdedzina gļotādu, jebkuram normāli domājošam cilvēkam vajadzētu saprast, kādas tam varētu būt sekas.”

Eļļas sūkātāji

Eļļas „sūkāšana” atjaunojot normālu šūnu darbību, uzlabo vielmaiņu, paaugstina organisma aizsargfunkcijas, kas savukārt veicina dažādu veidojumu un vēža šūnu uzsūkšanos, ārstē sirds slimības, radikulītu, dažādas asinssaslimšanas, kuņģa, zarnu trakta, nieru, plaušu slimības, ginekoloģiskās saslimšanas, galvas, zobu sāpes un daudzas citas slimības, teic augu eļļas dziedniecisko īpašību iazstāvji.

Ādažos dzīvojošā Marija (67) pāris mēnešus izmantoja šo „brīnumlīdzekli”, šķietami jutās labāk, taču paralēli tam atsāka ikrīta vingrošanu, pastaigas svaigā gaisā un veselīgas pārtikas lietošanu, tāpēc kundzītes ziedošais izskats visdrīzāk izskaidrojams ar aktīvo dzīvesveidu, nevis eļļas lietošanu.

Siļķe šo dziedniecības līdzekli nosauc par muļķībām: „Ja cilvēks nejūtas labi, ir jāiet pie ārsta, nevis jāklausās kaimiņu dīvainajos ieteikumos.”


Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA