Bebrs Kņuhs no Dorupes pirmais Latvijā iegūst mājdzīvnieka pasi
Sabiedrība

Bebrs Kņuhs no Dorupes pirmais Latvijā iegūst mājdzīvnieka pasi

Jauns.lv

Kādā Glūdas pagasta ģimenē dzīvojošais bebrs Kņuhs ieguvis atļauju turpmāk dzīvot kopā ar cilvēkiem. Līdz tam viņa saimniekiem gan nācās piedzīvot lielus sirdsēstus – Valsts meža dienests bebru vēlējās palaist savvaļā.

Bebrs Kņuhs no Dorupes pirmais Latvijā iegūst mājd...
Bebrs Kņuhs ir pirmais medījamais dzīvnieks Latvijā, kas saņēmis Valsts meža dienesta oficiālu atļauju turpmāk saukties arī par mājdzīvnieku.
Bebrs Kņuhs ir pirmais medījamais dzīvnieks Latvijā, kas saņēmis Valsts meža dienesta oficiālu atļauju turpmāk saukties arī par mājdzīvnieku.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Jelgavas novada Glūdas pagasta Dorupē Tatjanas un Andra ģimenē dzīvo visnotaļ neparasts mājdzīvnieks – bebrs Kņuhs, kurš guļ saimnieku gultā, bet zem dīvāna būvē dambi un trīs reizes dienā peldas vannā. Kņuhs savus apartamentus ir ierīkojis savu saimnieku guļamistabā – mājas otrajā stāvā.

Kad par bebru – mājdzīvnieku mēneša sākumā pastāstīja televīzijā, sarosījās arī Valsts meža dienesta ierēdņi un atklāja, ka bebrs savu saimnieku mājās dzīvo nelikumīgi. Atbilstoši Medību likumam medījamiem dzīvnieki, starp kuriem ir ne tikai bebri, bet arī mežacūkas, aļņi, vilki un citi, pie kāda mājās „kalpot” par mājdzīvnieku var tikai tādā gadījumā, ja ir saņemta Valsts meža dienesta (VMD) atļauja.

Tomēr šajā gadījumā ne Tatjanai, ne Andrim tādas VMD atļaujas nebija un arī nevarēja būt, jo VMD līdz šīm tādas nevienam nebija izsniedzis. Kā LNT raidījumam „Tautas balss” pastāstīja VMD Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš, tad ir noticis vēl Latvijā nepieredzēts gadījums – Kņuham izdota šāda atļauja un nu viņš oficiāli no medījamā savvaļas meža dzīvnieka ir pārvērties par mājdzīvnieku.

Līdz šīs atļaujas saņemšanai Kņuha saimniekiem gan nācās piedzīvot lielu izmisumu un depresiju, jo VMD vēlējās viņiem Kņuhu atņemt un palaist brīvībā. Ozoliņš skaidroja, ka Kņuhan „mājdzīvnieka pase” iedota gan tāpēc, ka dzīvnieks jau ir pieradināts pie mājas dzīves, gan arī tādēļ, lai neradītu viņa saimnieku ģimenē „nesamērīgas sekas”.

Jāteic, ka Kņuhs no tā brīža, kad viņu bezspēcīgu un ievainotu atrada Tatjana ar Andri, ir dzīvojis nebrīvē – saimnieki viņu peldina vannā un ik pēc trim četrām stundām (arī naktī) ved ārā čurināt.