Mākoņi daudzviet traucē vērot Venēras tranzītu. FOTO
Kopš vieniem naktī pēc Latvijas laika pasaulē vērojama reta astronomiska parādība, kas nākamo reizi notiks pēc 105 gadiem, - Venēras tranzīts. Tā laikā uz Saules fona vairāku stundu garumā redzama Venēra.
Venēras tranzīts 2004. gada 8. jūnijā
Daudzviet Latvijā novērojumiem traucē mākoņi. Plašākā mākoņu josla stiepjas pāri valsts centrālajai daļai un tā virzās tālāk uz austrumiem, citviet ir skaidras debesis vai mainīgs mākoņu daudzums, Krievijas pierobežā Latgalē līst. Dažviet valstī ir migla, uz A12 šosejas starp Jēkabpili un Viļāniem pie Atašienes redzamība plkst.5 bija 400 metru, liecina uzņēmuma „Latvijas Valsts ceļi” dati.
Rīgā organizēti Venēras tranzīta novērojumi notiek Daugavmalā pie "Swedbank" ēkas no plkst. 5.30 līdz pat parādības noslēgumam plkst.7.54. Sauli var vērot caur speciāli sagatavotiem filtriem, bet drošāk ir izmantot projicēšanas metodi. Tiešiem novērojumiem jāizmanto īpaši blīvs filtra materiāls, neder ne parastās saulesbrilles, ne kompaktdiska vai patvaļīgi izvēlētas plēves materiāls.
Trešdienas rītā Latvijā pūš lēns vējš, galvenokārt no rietumu puses. Gaisa temperatūra īsi pēc plkst.5 visā Latvijā bija +6..+11 grādu.
Rīgā apmācies laiks, bet no rietumiem gaidāma debesu skaidrošanās. Rietumu vējš brāzmās pūš līdz četriem metriem sekundē, gaisa temperatūra +11 grādu.
Maksimālā gaisa temperatūra otrdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +12,8 grādiem Ventspils ostā līdz +18,3 grādiem Jelgavā. Ultravioletās radiācijas indekss Rucavā dažos saulainākajos mirkļos paaugstinājās līdz 5,6.
BNS/Foto: AFP/LETA